Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 października 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Frument - zespół, który od początku swego istnienia nie boi się wyzwań. Grają folk po swojemu z mieszanką popu, jazzu i muzyki latynoskiej. Założycielem i liderem grupy jest Patryk Walczak.

Buba Badjie Kuyateh & Michał Górczyński - polsko-gambijski duet, w którym kameralistyka o europejskim rodowodzie miesza się z jazzem i tradycyjną muzyką Zachodniej Afryki. Polski klarnecista i kompozytor to gruntownie wykształcony instrumentalista specjalizujący się w wykonywaniu muzyki współczesnej i improwizowanej. Górczyński występuje w awangardowym zespole Kwartludium, tworzy instalacje dźwiękowe, eksperymentuje z brzmieniem. Urodzony w Gambii Kuyateh pochodzi z rodziny griotów i jako wirtuoz gry na korze – zachodnioafrykańskiej harfie – kontynuuje domowe tradycje.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
Miłka Raulin to najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi. Będąc mamą i pracując na pełen etat podjęła się trudnego logistycznie, finansowo i kondycyjnie przedsięwzięcia. Ile siły i uporu kosztuje realizacja marzeń? I jak wygląda świat widziany z najwyższych punktów każdego z kontynentów? O tym w pierwszej godzinie programu.
Po godz. 13:00 zaś przypominamy, ile radości i zdrowia daje codzienne obcowanie z czworonogiem. Powiemy o dwóch inicjatywach, które z okazji Dnia Kundelka czekają nas w piątek (25.10) Opolu. Fundacja Fioletowy Pies zaprosi na ciekawe spotkanie do filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Grupa Wieczorne Bieganie zaoferuje zaś aktywny sposób na uczenie tego święta! Zapraszamy!

Od 12:05 do 14:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka.
Do autorki można pisać na adres: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »