Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 października 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Frument - zespół, który od początku swego istnienia nie boi się wyzwań. Grają folk po swojemu z mieszanką popu, jazzu i muzyki latynoskiej. Założycielem i liderem grupy jest Patryk Walczak.

Buba Badjie Kuyateh & Michał Górczyński - polsko-gambijski duet, w którym kameralistyka o europejskim rodowodzie miesza się z jazzem i tradycyjną muzyką Zachodniej Afryki. Polski klarnecista i kompozytor to gruntownie wykształcony instrumentalista specjalizujący się w wykonywaniu muzyki współczesnej i improwizowanej. Górczyński występuje w awangardowym zespole Kwartludium, tworzy instalacje dźwiękowe, eksperymentuje z brzmieniem. Urodzony w Gambii Kuyateh pochodzi z rodziny griotów i jako wirtuoz gry na korze – zachodnioafrykańskiej harfie – kontynuuje domowe tradycje.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
11:00 SAMORZĄDOWA LOŻA RADIOWA
Tym razem Samorządową Lożę Radiową prowadzić będziemy z zabytkowej biblioteki nyskiego Carolinum. Tematem przewodnim dyskusji będzie funkcjonowanie bibliotek oraz finansowanie kultury przez samorządy lokalne. Coraz częściej słyszymy o ograniczaniu wydatków na takie cele. Notowany jest też niski poziom czytelnictwa. Natomiast działalność z tego obszaru wspiera m.in. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

Gości sobotniej Samorządowej Loży Radiowej zapytamy, jaka jest sytuacja bibliotek w naszym regionie. Wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miasta przygotowują właśnie projekty przyszłorocznych budżetów. Padną więc pytania o prognozy wydatków na instytucje kultury w gminach, powiatach i województwie.

Od 11:05 do 12:00 zaprasza do słuchania Jan Poniatyszyn. Do autora można pisać na: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »