Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 18 października 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Kansas - Two for the Show

Dwupłytowy album koncertowy najważniejszej amerykańskiej grupy z gatunku rocka progresywnego, przy czym zdecydowanie różniącej się od europejskich jego klasyków, jak Yes, czy Genesis, przede wszystkim brzmieniem i motywami czerpiącymi z klasycznego południowego rocka (w tym najbardziej znany utwór "Dust in the Wind"), bliskiego Lynyrd Skynyrd. Jednak już podejście do kompozycji, wielowątkowe, rozbudowane utwory, a nade wszystko obłędna gra skrzypiec, stawiają ją na piedestale światowym, zwłaszcza w latach 70-tych, a właśnie z ich schyłku pochodzi prezentowana płyta.

Zaprasza o słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W dzisiejszym RTT: Za kilka dni w Strzelcach Opolskich rozpocznie się remont fragmentu drogi wojewódzkiej 409. Ulica Gogolińska, w samym centrum miasta, na wiele miesięcy zostanie zamknięta. Trwa ustalanie tymczasowej organizacji ruchu, a mieszkańcy zastanawiają się, jak przeżyją ten remont.

Duże inwestycje w nyskim schronisku dla zwierząt w Konradowej. Placówka będzie miała wkrótce własne ambulatorium, trwa wyposażanie sali zabiegowej.

W Opolu wystartował 8. Opolski Festiwal Gór. Pierwsze spotkania z miłośnikami gór, ratownikami z TOPR już za nami. Dzisiaj kolejne atrakcje.

W audycji także:

Do słuchania od 14:05 do 16:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Do autoramożna pisać na:
boguslaw.kalisz@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »