Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 18 października 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Kansas - Two for the Show

Dwupłytowy album koncertowy najważniejszej amerykańskiej grupy z gatunku rocka progresywnego, przy czym zdecydowanie różniącej się od europejskich jego klasyków, jak Yes, czy Genesis, przede wszystkim brzmieniem i motywami czerpiącymi z klasycznego południowego rocka (w tym najbardziej znany utwór "Dust in the Wind"), bliskiego Lynyrd Skynyrd. Jednak już podejście do kompozycji, wielowątkowe, rozbudowane utwory, a nade wszystko obłędna gra skrzypiec, stawiają ją na piedestale światowym, zwłaszcza w latach 70-tych, a właśnie z ich schyłku pochodzi prezentowana płyta.

Zaprasza o słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
9:00 ONA I ON

"Pasja, Profesja, Powołanie" - to hasło tegorocznego "Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery". Wydarzenie to ma zachęcić młodych do świadomego planowania swojej przyszłości. Odbędą się dyskusje panelowe, warsztaty, wykłady, spotkania oraz konkursy. Opolska edycja rozpocznie się już w poniedziałek i potrwa do piątku. O szczegółach porozmawiamy z przedstawicielem organizatora, Renatą Cygan z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu.

Trwa VIII Opolski Festiwal Gór. To jedna z największych imprez górskich w regionie, która co roku gromadzi prawdziwe legendy sportu wspinaczkowego i wybitnych sportowców związanych z górami. Tym razem w naszym studiu pojawi się Jacek Mateuszek - wspinacz - a od niedawna również paralotniarz, który opowie o tym, "Jak próbował przefrunąć przez Dolomity”.

W audycji także:

09:45 Czytasie - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera
10:45 i 11:45 Młoda Polska - Piotr Wójtowicz
11:45 Worek z cytatami - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

Do słuchania od 9:00 do 12:00 zapraszają Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »