Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 18 października 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Kansas - Two for the Show

Dwupłytowy album koncertowy najważniejszej amerykańskiej grupy z gatunku rocka progresywnego, przy czym zdecydowanie różniącej się od europejskich jego klasyków, jak Yes, czy Genesis, przede wszystkim brzmieniem i motywami czerpiącymi z klasycznego południowego rocka (w tym najbardziej znany utwór "Dust in the Wind"), bliskiego Lynyrd Skynyrd. Jednak już podejście do kompozycji, wielowątkowe, rozbudowane utwory, a nade wszystko obłędna gra skrzypiec, stawiają ją na piedestale światowym, zwłaszcza w latach 70-tych, a właśnie z ich schyłku pochodzi prezentowana płyta.

Zaprasza o słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannej audycji sprawdzimy czy góry mogą łączyć również na nizinach? Już po raz ósmy odbywa się Opolski Festiwal Gór. To znakomita okazja, aby spotkać się z legendami sportu wspinaczkowego!

Będziemy też w Kędzierzynie-Koźlu, aby przyjrzeć się pierwszym koziołkom i w Strzelcach Opolskich, gdzie można podziwiać odremontowane maszyny w rozmiarach XXXL.

A na koniec mamy dla Was płytę tygodnia i wiosenną prognozę pogody!

W audycji także:
06:20 Czwarty rozbiór Polski - Bolesław Bezeg
07:20 Polskie Termopile - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa - Marek Świercz
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Agnieszka Buganik-Pszczyńska, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Opolu, które organizuje dziś debatę pod hasłem "Jaka szkoła?". Porozmawiamy z nią o samej debacie, ale także o tym, jak jej szkoła poradziła sobie z podwójnym rocznikiem. Spytamy także o zapowiadane na przyszły tydzień wznowienie nauczycielskiego strajku.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa - Marek Świercz
  • W "Poglądach i osądach" o to, jak opolskie szkoły poradziły sobie z przyjęciem podwójnego rocznika i jak wygląda sytuacja przedstrajkowa zapytamy opolskiego kuratora oświaty Michała Sieka.

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »