Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 17 października 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Czy da się połączyć różną stylistykę muzyczną w ramach jednego koncertu? Oczywiście, że tak! A czasami takie połączenia, na pozór nieoczywiste, są bardzo proste. I sprawdzimy to podwójnie, na przykładzie Filharmonii Opolskiej, bo nie tylko wspólnie z Michałem Maciaszczykiem opowiemy jakie ciekawostki muzyczne czekają nas na najbliższym koncercie, ale też powrócimy do tego co za nami. Zajrzymy bowiem na ubiegłotygodniowy koncert (11.10) z udziałem Sebastiana Aleksandrowicza (obój), a gościem specjalnym audycji będzie Wojciech Rodek czyli znakomity dyrygent młodego pokolenia... rodem z Opolszczyzny!

Zaprasza od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Drastyczne podwyżki za wodę dla mieszkańców Opola. Według dokumentów, które otrzymali mieszkańcy opolskich spółdzielni mieszkaniowych, lokatorzy zapłacą od nowego roku za dostawę wody 15 procent więcej. Zarządy spółdzielni podkreślają, że nie zostały poinformowane o zmianie taryf przez spółkę Wodociągi i Kanalizacja w Opolu - informację uzyskały z doniesień medialnych.

W magazynie powrócimy do sprawy pobitego sędziego piłkarskiego podczas meczu IV ligi w Graczach. OZPN zdecydował się zawiesić piłkarza Startu Namysłów do czasu wyjaśnienia sprawy. Władze klubu wyrażają ubolewanie i przepraszają osobę poszkodowaną. Do czasu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia oraz otrzymania oficjalnego stanowiska OZPN klub powstrzymuje się od publicznego komentowania tej sprawy.

W audycji także:

Od 14:05 do 16:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Do autora można pisać na:
boguslaw.kalisz@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »