Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 października 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Omijając skrzętnie wiek naszej dzisiejszej Artystki, jak to w przypadku kobiet wypada, trudno jednak nie wspomnieć, iż Irena Santor zaczynała karierę jeszcze w Mazowszu w 1951 roku i od tamtego czasu jej kariera nabierała tempa, a repertuar nie tylko skrzy się od niezapomnianych przebojów, ale poprzez aranżacje i stylistykę trafia do wszystkich pokoleń wrażliwych na piękną melodię, czego dowodza duety zarówno z Foggiem, czy Połomskim, jak i Cugowskim, Turnauem, czy Anna Marią Jopek.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
21:00 STUDIO REPORTAŻU
"Brzmienie ciszy", to reportaż który nagrałem w roku 2009. Uważam, że dzięki głównemu bohaterowi przesłanie tej radiowej pracy ważne jest do dziś. Ciężka choroba przykuła go do inwalidzkiego wózka. Jego blog odwiedza wielu ludzi. Szukają na nim wiary, radości i nadziei. Jego strona internetowa - www.przyjaciel.opole.opoka.org.pl - wita słowami: "Zatrzymaj się i odpocznij. Pozbądź się smutnych myśli. Zrelaksuj się. Pomyśl o pięknie otaczającego Cię świata. Doceń, jakim cudem jest życie". Jacek Ryng z Żużeli, prowadzi ją , by po wiarę, nadzieję i przyjaźń, mogli zaglądać tu ludzie z całej Polski. Sam jest człowiekiem, który od lat boryka się z bardzo poważną chorobą. Bez pomocy innych nie może funkcjonować, ale woli dawać, niż brać.

"Opolanka w Dublinie", to audycja Danuty Starzec z roku 1995. Julita Gallagher i Denis Gallagher opowiedzieli w reportażu historię, która wtedy jeszcze przykuwała uwagę niezwykłością zdarzeń. Dziewczyna z Opola poznała Irlandczyka, postanowili się pobrać, ale... jako się rzekło, to był jeszcze inny świat. Warto do niego zajrzeć, by się przekonać, jak wiele się zmieniło, jak my sami się zmienialiśmy. Dla Julity wyjazd za granicę okazał się trudny, został okupiony ogromną tęsknotą za krajem. To taka kameralna, wyciszona, skupiona opowieść o sprawach jakże ludzkich. Emocje, wrażliwość, są ważne pod każdą szerokością geograficzną.


Od 21:15 od 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »