Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 15 października 2019 roku

23:00 JAZZOFONIA
Dave Liebman jest niezwykle aktywnym twórcą, koncertującym i nagrywającym z najwybitniejszymi artystami jazzu i muzyki awangardowej. Grał zarówno z Johnem Coltrane’m i Elvinem Jonesem, jak i z Milesem Davisem. Od dekad prowadzi autorskie zespoły, nagrywa solo, w akustycznych duetach, jest solistą w orkiestrach i zespołach innych, wybitnych muzyków.

Sonny Rollins – amerykański saksofonista i kompozytor jazzowy. Gra na saksofonie tenorowym. Znany ze współpracy z takimi muzykami jak Thelonious Monk, John Coltrane, Miles Davis czy Art Blakey. Pionier combo jazzowego niezawierającego w składzie instrumentu harmonicznego.

Benjamin Francis Webster – amerykański jazzowy saksofonista tenorowy. Ben Webster jest uważany za jednego z trzech najważniejszych swingowych saksofonistów tenorowych.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
18:00 DOBRE GRANIE + DOBRE GRANIE EKSTRA
Odwiedzi nas Propaganda Soundsystem. Powspominamy 10. urodziny lokalnego kolektywu drum & bass. Zapowiemy również kolejne imprezy organizowane przez Opolan. Posłuchamy również utworów polecanych przez Ju Bassa i Houdiniego.

W audycji także:

18:05-19:00 DOBRE GRANIE EKSTRA - na audycję zaprasza Meg Krzemień

W dzisiejszej audycji Dobre Granie Ekstra z Meg artyści, którzy gościli na Unsound Festiwal. Wydarzenie odbywało się w Krakowie od 6 do 13 października i ściągnęło do Polski artystów z całego świata. Ciekawe, mało znane podmioty muzyczne, zaprezentowały swoje genialne i nietuzinkowe kompozycje. Na mojej dzisiejszej playliście niektórzy z nich: Anthony Pateras, Sote, Uwalmassa, Eli Keszler i inni!

Die Musik, czyli muzyka po sąsiedzku - Rafał Nosal, Amadeusz Lipczak

Od 18:00 do 21:00 zaprasza do słuchania Tomasz Wojtyłko.

Do autora można napisać tu:
tomasz.wojtylko@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Magdalena Meg Krzemień, Tomasz Wojtyłko
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »