Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 15 października 2019 roku

23:00 JAZZOFONIA
Dave Liebman jest niezwykle aktywnym twórcą, koncertującym i nagrywającym z najwybitniejszymi artystami jazzu i muzyki awangardowej. Grał zarówno z Johnem Coltrane’m i Elvinem Jonesem, jak i z Milesem Davisem. Od dekad prowadzi autorskie zespoły, nagrywa solo, w akustycznych duetach, jest solistą w orkiestrach i zespołach innych, wybitnych muzyków.

Sonny Rollins – amerykański saksofonista i kompozytor jazzowy. Gra na saksofonie tenorowym. Znany ze współpracy z takimi muzykami jak Thelonious Monk, John Coltrane, Miles Davis czy Art Blakey. Pionier combo jazzowego niezawierającego w składzie instrumentu harmonicznego.

Benjamin Francis Webster – amerykański jazzowy saksofonista tenorowy. Ben Webster jest uważany za jednego z trzech najważniejszych swingowych saksofonistów tenorowych.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
12:00 LOŻA RADIOWA
We wtorkowej Loży Radiowej ciąg dalszy powyborczych rozważań. O przyszłość patchworkowej lewicy zapytamy po 12:00 Marcelinę Zawiszę z Lewicy Razem, która w niedzielę zdobyła na Opolszczyźnie poselski mandat, oraz Pawła Kampę, sekretarza opolskich struktur SLD. Spróbujemy się dowiedzieć, kto będzie w tym lewicowym trio grał pierwsze skrzypce.

Po godzinie 13:00 Henryk Kroll, były poseł i były lider Mniejszości Niemieckiej, podsumuje dla nas strategię KWW Mniejszości Niemieckiej. Liczyła ma dwóch posłów i jednego senatora, tradycyjnie zdobyła jeden poselski mandat. Czy popełniła gdzieś błąd?

W audycji także:
13:50 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski/Katarzyna Zawadzka

Od 12:05 do 14:00 zaprasza Marek Świercz. Do autora można napisać tu:
loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »