Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 15 października 2019 roku

23:00 JAZZOFONIA
Dave Liebman jest niezwykle aktywnym twórcą, koncertującym i nagrywającym z najwybitniejszymi artystami jazzu i muzyki awangardowej. Grał zarówno z Johnem Coltrane’m i Elvinem Jonesem, jak i z Milesem Davisem. Od dekad prowadzi autorskie zespoły, nagrywa solo, w akustycznych duetach, jest solistą w orkiestrach i zespołach innych, wybitnych muzyków.

Sonny Rollins – amerykański saksofonista i kompozytor jazzowy. Gra na saksofonie tenorowym. Znany ze współpracy z takimi muzykami jak Thelonious Monk, John Coltrane, Miles Davis czy Art Blakey. Pionier combo jazzowego niezawierającego w składzie instrumentu harmonicznego.

Benjamin Francis Webster – amerykański jazzowy saksofonista tenorowy. Ben Webster jest uważany za jednego z trzech najważniejszych swingowych saksofonistów tenorowych.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
9:00 ONA I ON

Choć Oddział Opolski oficjalnie rozpoczął działalność w 1946 roku, to historia Stowarzyszenia Elektryków Polskich liczy sobie już równo sto lat. Organizacja została powołana do życia na zjeździe w Warszawie 9 czerwca 1919 r. Popularyzują wiedzę fachową, współpracują z uczelniami, mają duży wpływ na rozwój przemysłu. O historii i dniu dzisiejszym Stowarzyszenia opowie w programie prezes, Janusz Pisarek.

Co zrobić, aby poprawić bezpieczeństwo w miejscu pracy? Jakie są koszty finansowe i społeczne takich zdarzeń? Jakie działania prewencyjne podejmują ZUS i PIP? O tym będzie mowa podczas rozpoczynającej się dziś konferencji "Wypadki przy pracy i choroby zawodowe", organizowanej w campusie Politechniki Opolskiej przy ul. Prószkowskiej. Naszymi gośćmi będą: dyrektor oddziału ZUS w Opolu - Antoni Malaka i okręgowy inspektor pracy w Opolu - Arkadiusz Kapuścik.

W audycji także:

09:45 Czytasie - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera
10:45 i 11:45 Młoda Polska - Piotr Wójtowicz
11:45 Worek z cytatami - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

Od 9:00 do 12:00 zapraszają Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »