Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 15 października 2019 roku

23:00 JAZZOFONIA
Dave Liebman jest niezwykle aktywnym twórcą, koncertującym i nagrywającym z najwybitniejszymi artystami jazzu i muzyki awangardowej. Grał zarówno z Johnem Coltrane’m i Elvinem Jonesem, jak i z Milesem Davisem. Od dekad prowadzi autorskie zespoły, nagrywa solo, w akustycznych duetach, jest solistą w orkiestrach i zespołach innych, wybitnych muzyków.

Sonny Rollins – amerykański saksofonista i kompozytor jazzowy. Gra na saksofonie tenorowym. Znany ze współpracy z takimi muzykami jak Thelonious Monk, John Coltrane, Miles Davis czy Art Blakey. Pionier combo jazzowego niezawierającego w składzie instrumentu harmonicznego.

Benjamin Francis Webster – amerykański jazzowy saksofonista tenorowy. Ben Webster jest uważany za jednego z trzech najważniejszych swingowych saksofonistów tenorowych.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannej audycji finał finałów. Znamy już wyniki wyborów parlamentarnych, sprawdzimy zatem komu wyszła kampania, a kto poległ. Przypomnimy najciekawsze elementy sporów politycznych. Zapytamy również kiedy zobaczymy ład i porządek w zaplakatowanej przestrzeni publicznej. Podsuniemy też kilka praktycznych rozwiązań wykorzystania uśmiechniętych twarzy z billboardów.

W audycji także:

06:20 Czwarty rozbiór Polski - Bolesław Bezeg
07:20 Polskie Termopile - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim, przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego i kandydat MN do Senatu (zajął trzecie miejsce, mandat zdobyła Danuta Jazłowiecka). Poprosimy go o podsumowanie wyborów parlamentarnych, zapytamy także o I Konwent Przewodniczących Sejmiku, Rad Powiatu i Rad Gmin Województwa Opolskiego.
08:20 Kadencja - Aneta Skomorowska-Kobza
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Marka Świercza
  • W "Poglądach i osądach" o konwent zapytamy Pawła Nakoniecznego, przewodniczącego Rady Miejskiej Nysy.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »