Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 13 października 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Drugi Nacin - Drugi Nacin

Jedna z ważniejszych grup z Zagrzebia, powstała w 1974 roku i z przerwami działa do dziś, nagrywając ciągle dobrze przyjmowane albumy, tutaj zostanie przedstawiona w swoim wczesnym wcieleniu (jedynym długogrającym albumie z lat 70), bardzo wpisującym się w to, co światowy rock drugiej połowy lat 70-tych miał do zaoferowania,a grupa prezentuje zaiste światowy poziom, chociaż trzeba dodać, że słychać także bałkańską nutę.

Steely Dan - Katy Lied

Zespół Steely Dan to właściwie duet (Donald Fagen, bardzo znany także z kariery solowej i Walter Becker), który wspomagał się muzykami sesyjnymi, ale najwyższej próby. A że proponował muzykę łączącą w sobie blues, jazz, rock, country i pop, przewinęło ich się przez płyty naprawdę wielu, co bynajmniej nie miało ujemnego wpływu na kształt i jakość utworów, a nawet przeciwnie, zdając sobie sprawę z tego, co kto potrafi, duet umiejętnie i z głową wykorzystywał każdego instrumentalistę.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
19:00 ŚLADAMI KRESOWEJ ATLANTYDY
Urodziła się w Prudniku, mieszka w Nysie, ale czuje się Kresowianką, bowiem jej rodzina - rozrzucona po świecie w czasie wojennej zawieruchy - pochodzi z okolic Tarnopola. Tam też, na cmentarzu w Kozłowie, odnalazła grób swojego pradziadka, pochodzący jeszcze z 1902 r. Janina Stadnik postanowiła zatem scalać to kresowe środowisko i kultywować tradycje, przekazując je kolejnym pokoleniom. I tak powstał w 2014 roku Nyski Klub Tarnopolan, który już trzykrotnie zorganizował w Nysie Ogólnopolskie Zjazdy Tarnopolan, a kolejny odbędzie się w przyszłym roku w Głuchołazach.

Z przewodniczącą klubu rozmawiamy zarówno o historii jej rodziny i fascynacji Kresami, jak i o kronice, którą od dawna pieczołowicie prowadzi.

Od 19:05 do 20:00 do słuchania zaprasza Dorota Kłonowska. Do autorki można napisać tu: dorota.klonowska@radio.opole.pl

Zajrzyj też na podstronę audycji "Na Kresy z Nicieją"

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »