Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 13 października 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Drugi Nacin - Drugi Nacin

Jedna z ważniejszych grup z Zagrzebia, powstała w 1974 roku i z przerwami działa do dziś, nagrywając ciągle dobrze przyjmowane albumy, tutaj zostanie przedstawiona w swoim wczesnym wcieleniu (jedynym długogrającym albumie z lat 70), bardzo wpisującym się w to, co światowy rock drugiej połowy lat 70-tych miał do zaoferowania,a grupa prezentuje zaiste światowy poziom, chociaż trzeba dodać, że słychać także bałkańską nutę.

Steely Dan - Katy Lied

Zespół Steely Dan to właściwie duet (Donald Fagen, bardzo znany także z kariery solowej i Walter Becker), który wspomagał się muzykami sesyjnymi, ale najwyższej próby. A że proponował muzykę łączącą w sobie blues, jazz, rock, country i pop, przewinęło ich się przez płyty naprawdę wielu, co bynajmniej nie miało ujemnego wpływu na kształt i jakość utworów, a nawet przeciwnie, zdając sobie sprawę z tego, co kto potrafi, duet umiejętnie i z głową wykorzystywał każdego instrumentalistę.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
7:00 MAMY WEEKEND
W tym tygodniu, jak co roku, do muzeum w Łambinowicach przyjechała młodzież z różnych stron Opolszczyzny, by osobiście usłyszeć od powstańców warszawskich, jak wyglądały ich losy po 1 sierpnia 1944 roku. Miejsce tego typu spotkań nie jest przypadkowe, ponieważ część uczestników walk, po upadku powstania trafiła właśnie do stalagu Lamsdorf. O wydarzeniach sprzed 75 lat opowiedzą nam ich świadkowie, Wanda Traczyk-Stawska i Stanisław Wołczaski.

W programie nie zabraknie także rozmów o sztuce. Nasze studio odwiedzą Aleksandra Bednarek, Julia Kliza, Natalia Lambert oraz Karol Jadczyk z brzeskiej grupy teatralnej Drama, którzy opowiedzą między innymi o najnowszej inicjatywie mającej na celu pomoc pokrzywdzonym zwierzętom.

W programie także stałe cykle:

07:20 Z historycznego punktu widzenia - Bolesław Bezeg
07:40 Spod Znaku Rodła - Halina Nabrdalik
08:04 W cztery oczy – Ewa Skrabacz
  • W niedzielny poranek sprawdzimy, czy komisje wyborcze zaczęły swoją pracę planowo. Cezary Obermajer, komisarz wyborczy w Opolu, przypomni nam również, jak oddać ważny głos, a także czego unikać, by nie naruszyć trwającej ciszy wyborczej.
09:15 Mała kultura - Justyna Marcińska
10:40 Zwykły życiorys - Piotr Furtas

Zaprasza od 7:05 do 12:00 Daniel Klimczak. Do autora można napisać tu::
daniel.klimczak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »