Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 11 października 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Fermata - Huscaran

Założona przez wybitnego gitarzystę, znanego m.in. z Collegium Musicum, Fero Griglaka, Formata stałą się jedną z najlepszych grup łączących rock z jazzem, ale i wieloma innymi nurtami co sprawia, że wielu fanów wśród miłośników art rocka. natomiast prezentowany album "Huscaran" z 1978, trzeci w dyskografii uznawany jest za najlepszy w dyskografii, do tego poza warstwą muzyczną ma niebagatelną część tekstową, o czym sporo w audycji.

Gerry Rafferty - City to City

Z perspektywy lat może się wydawać, że z tej płyty, nagranej w 1978 roku, przetrwał tylko tytułowy utwór, a jednak mam zamiar przekonać, ze jest zgoła inaczej i to nie dlatego, że pozostałe utwory są podobne to tytułowego, wielkiego i światowego przeboju, ale dlatego, że nie są. Są natomiast przepełnione tkliwością, czułą melodyką, ale i pogodą i radością, chociaż spokojną i nostalgiczną, ale biografia Raffertego, zwłaszcza młode lata, miały na to wielki wpływ.


Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Wielka radość, jeszcze większa duma i chęć przeczytania wszystkich napisanych przez nią książek. Do czego będziemy namawiać już od świtu! Poranną audycję rozpoczniemy od naszej dumy narodowej - Olga Tokarczuk z literacką Nagrodą Nobla!

W programie również analiza wczorajszego spotkania polskiej reprezentacji w piłce nożnej, zaprosimy też na dzisiejsze towarzyskie spotkanie U19 z Anglią.

Mamy dla Was również płytę tygodnia od samego Króla!

W audycji także:
06:20 Czwarty rozbiór Polski - Bolesław Bezeg
06:40 Blok audycji wyborczych
07:20 Polskie Termopile - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa - Marek Świercz
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński, jedynka na opolskiej liście Koalicji Obywatelskiej. Poprosimy go o podsumowanie kampanii wyborczej. Zapytamy także o przyszłość partii tworzących Koalicję Obywatelską.
08:20 Kadencja - Aneta Skomorowska-Kobza
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa - Marek Świercz
  • W "Poglądach i osądach" o bilans kampanii i polityczne plany na przyszłość zapytamy Pawła Kukiza, lidera ruchu Kukiz '15, jedynkę na opolskiej liście Polskiego Stronnictwa Ludowego Koalicji Polskiej.

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »