Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 10 października 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Jak to jest dotknąć historii i jednocześnie tworzyć jej nowy rozdział? Jakie emocje towarzyszą młodym i tym nieco bardziej doświadczonym muzykom, gdy mogą w Roku Moniuszkowskim koncertować w miejscach, gdzie przebywał, grał i tworzył sam kompozytor? Przekonamy się o tym zaledwie parę dni po "odcinku specjalnym" trasy koncertowej Jasnogórskiego Chóru Chłopięco-Męskiego "Pueri Claromontani" oraz Orkiestry Symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Opolu. Trasy przebiegającej przez Wilno i Alytus czyli miast znajdujących się na terenie Litwy. A gościem specjalnym programu będzie Hubert Prochota - dyrygent opolskiej orkiestry, który ma istotny wkład w opracowanie jednego z utworów Moniuszki, prezentowanego przez młodzież z Opola i Częstochowy.

Zaprasza w środy od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Jeśli nie mandat - to postojowe! Tak wyglądają kary za przekroczenie prędkości w Estonii, a my w porannej audycji pytamy czy większą karą jest przymusowy postój, czy może odebranie telefonu komórkowego? Jak wynika z ostatnich badań, telefon trzymamy o wiele częściej niż dłoń własnego dziecka..

Od świtu będziemy również poszukiwać szalonego byka, który postanowił zażyć nieco wolności i uciekł z gospodarstwa.

Powiemy też o pewnej staruszce, która znalazła na strychu granaty, a myślała że to orzechy. Na szczęście w porę do akcji wkroczyli policjanci!

Mamy dla Was również królewską płytę tygodnia i ostatnie zaproszenia na jutrzejsze spotkanie polskiej reprezentacji U19 w piłce nożnej, z Anglią.
Starujemy tuż przed 6 rano!

W audycji także:

06:20 Czwarty rozbiór Polski - Bolesław Bezeg
06:40 Blok audycji wyborczych
07:20 Polskie Termopile - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – Marek Świercz
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Marcelina Zawisza, polityczka Lewicy Razem, jedynka na opolskiej liście SLD do Sejmu. Poprosimy ją o ocenę kampanii wyborczej, zapytamy też o spójność programową lewicowej koalicji.
08:20 Kadencja - Aneta Skomorowska-Kobza
08:40 Poglądy i osądy - Marek Świercz
  • W "Poglądach i osądach" kolejna jedynka - Ryszard Galla, lider listy Mniejszości Niemieckiej. Zapytamy go, dlaczego wyborcy mieliby wybrać kandydatów regionalnego i etnicznego komitetu a nie kandydatów którejś z ogólnopolskich partii.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »