Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 9 października 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
DADA - Dada

Nieco zapomniany dzisiaj polski zespół, grający reggae, ale w sposób nie tak oczywisty i jednoznaczny, jak chociażby Daab do którego był porównywany (dwa teksty napisał tu współzałożyciel tamtej grupy), ponieważ wykraczał poza ramy tej estetyki sięgając po bardziej rockowe, a nawet pop rockowe nuty, ale to właśnie sprawia, że (nie tylko po latach, ale i wówczas) wypadało to bardzo nietuzinkowo i oryginalnie.

Iva Bitova - Dunaj

Iva Bitova to najbardziej oryginalna czeska artystka, która najtrafniej określa słowo awangardowa, bo nie tylko śpiewa i gra na skrzypcach , ale nieustanie, z albumu na album zaskakuje nowymi pomysłami i rozwiązaniami. Na prezentowanym albumie występuje z rockową grupą Dunaj (założoną przez męża, z którym nagrywała już wcześniej wspólne płyty) więc jest tu mniej eksperymentów, a więcej konwencjonalnego rocka, jednak kiedy wsłuchamy się w detale, przestanie t być takie oczywiste.


Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
18:00 DOBRE GRANIE + DOBRE GRANIE EKSTRA
Porozmawiamy z duetem Malikowska i Brożek. Zespół przyjechał do Opola w ramach Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. Posłuchamy oczywiście "Naszej miłości", czyli debiutanckiego albumu grupy. Poznamy też kulisy powstawania dzieła.

W audycji także:

18:05-19:00 DOBRE GRANIE EKSTRA - Natalia Kryjom
Ten dzień jest wyjątkowy. 9 października to data, która zasługuje na specjalną celebrację. W dzisiejszej audycji usłyszycie wielkich artystów zarówno polskich jak i zagranicznych związanych własnie z tą datą. Na antenie Radia Opole zaprezentuję twórczość m.in Marka Grechuty oraz Johna Lennona. Ich piosenki to wielkie przeboje, które często są coverowane przez innych muzyków. Wybrałam kilka muzycznych perełek, które z pewnością Was zaskoczą. Na playliście m.in: "Imagine", "Korowód" czy "Piosenka Starych Kochanków" w zupełnie nowych odsłonach.

Die Musik, czyli muzyka po sąsiedzku - Rafał Nosal, Amadeusz Lipczak

Od 18:00 do 21:00 zaprasza do słuchania Tomasz Wojtyłko.

Do autora można napisać tu:
tomasz.wojtylko@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***