Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 9 października 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
DADA - Dada

Nieco zapomniany dzisiaj polski zespół, grający reggae, ale w sposób nie tak oczywisty i jednoznaczny, jak chociażby Daab do którego był porównywany (dwa teksty napisał tu współzałożyciel tamtej grupy), ponieważ wykraczał poza ramy tej estetyki sięgając po bardziej rockowe, a nawet pop rockowe nuty, ale to właśnie sprawia, że (nie tylko po latach, ale i wówczas) wypadało to bardzo nietuzinkowo i oryginalnie.

Iva Bitova - Dunaj

Iva Bitova to najbardziej oryginalna czeska artystka, która najtrafniej określa słowo awangardowa, bo nie tylko śpiewa i gra na skrzypcach , ale nieustanie, z albumu na album zaskakuje nowymi pomysłami i rozwiązaniami. Na prezentowanym albumie występuje z rockową grupą Dunaj (założoną przez męża, z którym nagrywała już wcześniej wspólne płyty) więc jest tu mniej eksperymentów, a więcej konwencjonalnego rocka, jednak kiedy wsłuchamy się w detale, przestanie t być takie oczywiste.


Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Na śniadanie serwujemy zestaw warzyw i owoców, ale nie do konsumpcji lecz do podziwiania. Pan Daniel z Opola wie o tym wszystko. Po tym jak zdobył tytuł wicemistrza Polski w carvingu czyli rzeźbieniu w owocach i warzywach, kilka dni temu wygrał też Puchar Polski Juniorów w tej kulinarnej dyscyplinie. A my pytamy jakie cuda potrafi przyrządzić?

Zdrowa dieta to podstawa długowieczności. Przekonuje o tym pewien mnich, który świętował niedawno swoje 124 urodziny i wywołał ogromne poruszenie na lotnisku pokazując swój paszport. Wychowywał się w ubóstwie, a kondycję zawdzięcza jodze, dyscyplinie, celibatowi oraz unikaniu ostrych przypraw. My z kolei nie będziemy unikać telefonów od naszych słuchaczy. Mamy dla Was płytę tygodnia i zaproszenia na towarzyskie spotkanie naszej reprezentacji U19 w piłce nożnej z Anglią. Budzimy Wam już od 6 rano!

W audycji także:

06:20 Czwarty rozbiór Polski - Bolesław Bezeg
06:40 Blok audycji wyborczych
07:20 Polskie Termopile - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza

Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Violetta Porowska, wicewojewoda opolski i liderka opolskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Na finiszu kampanii porozmawiamy z nią o sondażach, programach i możliwych scenariuszach powyborczych.

08:20 Kadencja - Aneta Skomorowska-Kobza
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Marka Świercza

W "Poglądach i osądach" o podobny programowo-kampanijny bilans poprosimy posła Jacka Wilka, jedynką na opolskiej liście kandydatów Konfederacji.

Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »