Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 23 września 2019 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Wiktoria Wiedeńska - rok 1683 zapisał się w dziejach Polski i Europy jako jedno z najważniejszych i doniosłych wydarzeń. 12 września sprzymierzone wojska polskie, cesarstwa i Rzeszy Niemieckiej rozgromiły armię turecką oblegającą Wiedeń, zadając tym samym jedną z najbardziej dotkliwych klęsk Imperium Osmańskiemu, które już nigdy nie podniosło się z niej.

W audycji także nagrania Kudsi Ergunera - tureckiego mistrza tradycyjnej muzyki Mevlevi Sufi i wirtuoza fletu ney.

Zapraszają do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Do autorów można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
22:00 TERAPEUCI
Zespół chorobowy, który powstaje w wyniku oddziaływania alkoholu na płód w okresie prenatalnym, w skrócie nazywany jest FAS (z angielskiego "fetal alcohol syndrome" ). Dziś w programie o tym, dlaczego w czasie ciąży tak ważna jest abstynencja. Z jakimi trudnościami borykają się osoby dotknięte tą chorobą? I dlaczego tak ważne jest wsparcie przyszłej mamy przez bliskie jej osoby? O tym w programie powie między innymi pediatra Małgorzata Bihun czy psycholog Teresa Jadczak-Szumiło.

Zaprasza od 22:05 do 23:00 - w zastępstwie Krzysztofa Dobrowolskiego - Katarzyna Zawadzka. Do autorki można napisać tu: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »