Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 23 września 2019 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Wiktoria Wiedeńska - rok 1683 zapisał się w dziejach Polski i Europy jako jedno z najważniejszych i doniosłych wydarzeń. 12 września sprzymierzone wojska polskie, cesarstwa i Rzeszy Niemieckiej rozgromiły armię turecką oblegającą Wiedeń, zadając tym samym jedną z najbardziej dotkliwych klęsk Imperium Osmańskiemu, które już nigdy nie podniosło się z niej.

W audycji także nagrania Kudsi Ergunera - tureckiego mistrza tradycyjnej muzyki Mevlevi Sufi i wirtuoza fletu ney.

Zapraszają do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Do autorów można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Sensacja. I to na wielu poziomach. Oto bowiem przedstawiciele amerykańskiej armii po raz pierwszy... przestali zaprzeczać. Zdjęcia "obiektów", które sfilmowali piloci US Navy, obiegły chyba wszystkie telewizyjne stacje świata, wszystkie portale internetowe, kto wie, może nawet w Korei Północnej je pokazano? Amerykańscy piloci zgłaszali swoim przełożonym spotkanie nieznanych obiektów latających, których obecność trudno było wytłumaczyć. Marynarka wojenna początkowo sceptycznie podchodziła do tych informacji, ale ostatecznie potwierdzono autentyczność nagrań. Jakże inaczej zatem będzie nam się teraz słuchać reportażu, któremu w roku 2009 nadałem tytuł: "Z nieba coś przyleciało". A to "coś" zmieniło życie niektórych mieszkańców Jarnołtówka. Jeśli jednak: "Są rzeczy na niebie i na ziemi, o których się filozofom nie śniło", to nasze, opolskie niebo, też ma coś do powiedzenia.

"Do dzisiaj nie wiem, co ja widziałam" - w roku 1997 usłyszała od pewnej pani Danuta Starzec, autorka reportażu: "Nie z tej ziemi". Otóż wtedy, pod Namysłowem, spadł meteoryt, a w okolicach Wołczyna zaobserwowano UFO. Przypomnijmy sobie, co wtedy mówili o swoich przeżyciach rolnicy, którzy obserwowali jakże zaskakujące, jakże dziwne zjawiska i jak to wpłynęło na ich życie.

Od 21:15 od 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »