Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 23 września 2019 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Wiktoria Wiedeńska - rok 1683 zapisał się w dziejach Polski i Europy jako jedno z najważniejszych i doniosłych wydarzeń. 12 września sprzymierzone wojska polskie, cesarstwa i Rzeszy Niemieckiej rozgromiły armię turecką oblegającą Wiedeń, zadając tym samym jedną z najbardziej dotkliwych klęsk Imperium Osmańskiemu, które już nigdy nie podniosło się z niej.

W audycji także nagrania Kudsi Ergunera - tureckiego mistrza tradycyjnej muzyki Mevlevi Sufi i wirtuoza fletu ney.

Zapraszają do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Do autorów można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W ramach światowej akcji sprzątania świata opolanie uporządkowali teren wokół kamionki Piast w Opolu. Wywieziono 15 ton śmieci. Tymczasem władze miasta powoli ruszają się z rewitalizacją tego terenu. Przygotowywana jest dokumentacja inwestycji, za kilka miesięcy wybrany zostanie wykonawca, który wykona wokół wyrobiska nowe, miejskie tereny rekreacyjne.
Przy kamionce ma powstać ścieżka pieszo - rowerowa, teren dla nurków, plac zabaw dla dzieci, boiska do gry w piłkę plażową.
Coraz więcej obywateli Ukrainy pracuje, a nawet przeprowadza się na Opolszczyznę. Często to potomkowie polskich obywateli, którzy pozostali na dawnych wschodnich terenach II RP. Spojrzymy na to zjawisko ze strony instytucji, organizacji, dziennikarzy z polskich środowisk na Ukrainie.
Nasz reporter uczestniczył w 12. polsko-ukraińskich spotkaniach w Jaremczu,
W magazynie będziemy także na festiwalu dyń w Krapkowicach. Tegoroczny, największy okaz ważył 600 kg, rekordu krapkowickiej imprezy jednak nie pobił.


W audycji także:
15:40 Nie trać głosu - Aneta Skomorowska-Kobza

Od 14:05 do 16:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Do autora można pisać na:
boguslaw.kalisz@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »