Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 września 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Spotkanie z podróżnikiem kulturalnym Januszem Ireneuszem Wójcikiem, tym razem gość programu opowie nam o Serbołużyczanach - słowiańskim ludem zamieszkującym teren wschodnich Niemiec, w basenie górnego i dolnego biegu Szprewy. Między innymi usłyszymy kompozycje klasyczne T. Natansona i S. Śmiałowskiego inspirowane kulturą ludową Serbołużyczan.

W piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
Orina Krajewska - córka Małgorzaty Braunek opowie o swojej książce "Bądź. Holistyczne ścieżki zdrowia". To zbiór wywiadów z ekspertami w dziedzinie genetyki, odżywiania czy psychologii. Jest próbą połączenia wiedzy nowoczesnych osiągnieć zachodniej medycyny i doświadczeń płynących ze Wschodu. Przyświeca jej koncepcja medycyny integralnej, który stara się spoglądać na człowieka wieloaspektowo. Nasza rozmówczyni jest założycielką i prezesem Fundacji Małgosi Braunek, której celem jest m.in. profilaktyce chorób nowotworowych.

Po godz. 13:00 zaś o zaburzeniach odżywiania i ich leczeniu porozmawiamy z psychologiem i psychoterapeutką Aleksandrą Kowal i socjoterapeutką Małgorzatą Mordowską-Broszkiewicz z ośrodka Stoteria Anamija. Zapraszamy!

Od 12:05 do 14:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka.
Do autorki można pisać na adres: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »