Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 września 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Spotkanie z podróżnikiem kulturalnym Januszem Ireneuszem Wójcikiem, tym razem gość programu opowie nam o Serbołużyczanach - słowiańskim ludem zamieszkującym teren wschodnich Niemiec, w basenie górnego i dolnego biegu Szprewy. Między innymi usłyszymy kompozycje klasyczne T. Natansona i S. Śmiałowskiego inspirowane kulturą ludową Serbołużyczan.

W piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
7:00 MAMY WEEKEND
Jak w każdy sobotni poranek, w porannej audycji nie zabraknie przeglądu kulturalnych wydarzeń. Zaproszę Was na wyjątkowe koncerty, które już niebawem odbędą się w Studiu M im. SBB w Radiu Opole. Przed nami występ laureata prestiżowej nagrody muzycznej Fryderyk - Roberta Cichego oraz koncert artystki Patrycji Zarychty, która na swoim koncie ma występ ze światowej sławy muzykami jazzowymi Herbie Hancockiem czy Michałem Urbaniakiem. Gościem audycji będzie Paulina Sajda, studentka wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Opowie m.in: o charakterystyce studiów oraz egzaminach wstępnych.

W programie także stałe cykle:

07:40 O polskość Śląska Opolskiego - Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Joanna Matlak
  • Gościem sobotniej rozmowy będzie Jolanta Ilnicka, prezes stowarzyszenia Opolscy Genealodzy. Zapytamy o 6 Ogólnopolską Konferencję Genealogiczną, która odbywa się w Brzegu, profesjonalizację genealogii i od czego zacząć organizowanie rodzinnego archiwum.
08:40 Felieton całkiem niepolityczny - Piotr Cywiński i Piotr Semka
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE
10:15 Polonijne Radio Opole - Halina Nabrdalik
Zaprasza od 7:05 do 11:00 Natalia Kryjom. Do autorki można napisać tu::
natalia.kryjom@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »