Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 17 września 2019 roku

23:00 JAZZOFONIA
Bill Evans – amerykański muzyk, jeden z najwybitniejszych pianistów jazzowych. Poprzez używanie impresjonistycznych harmonii, nowatorskie interpretacje standardów jazzowych i „śpiewające”, niezależne rytmiczne linie melodyczne wpłynął na kolejne pokolenie pianistów.

Carmen McRae - amerykańska czarnoskóra śpiewaczka, pianistka i kompozytorka jazzowa. Siedmiokrotnie nominowana do nagrody Grammy. W 1994 została laureatką NEA Jazz Masters Award.

Sonny Stitt był jednym z pierwszych muzyków eksperymentujących z elektrycznie wzmacnianym saksofonem (varitone). Próby takie przeprowadzał już w 1966.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
18:00 DOBRE GRANIE + DOBRE GRANIE EKSTRA
Odwiedzi nas Jarosław Wasik. Dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki zapowie "Dobry Wieczór z Wodeckim". Dowiemy się, w jaki sposób pracownicy MPP postanowili uhonorować jednego z najważniejszych wokalistów w historii polskiej rozrywki.


W audycji także:

18:05-19:00 DOBRE GRANIE EKSTRA - W dzisiejszej audycji "Dobre Granie Ekstra z Meg" moje ulubione hity z lat 70,80 i 90! Dobór repertuaru nie będzie bez znaczenia, ale więcej zdradzę na antenie tuż po 18:00! Na playliście m.in OMD, A-HA, Black, Phil Collins i wielu innych!
Die Musik, czyli muzyka po sąsiedzku - Rafał Nosal, Amadeusz Lipczak

Od 18:00 do 21:00 zaprasza do słuchania Tomasz Wojtyłko.

Do autora można napisać tu:
tomasz.wojtylko@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Magdalena Meg Krzemień, Tomasz Wojtłko
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »