Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 17 września 2019 roku

23:00 JAZZOFONIA
Bill Evans – amerykański muzyk, jeden z najwybitniejszych pianistów jazzowych. Poprzez używanie impresjonistycznych harmonii, nowatorskie interpretacje standardów jazzowych i „śpiewające”, niezależne rytmiczne linie melodyczne wpłynął na kolejne pokolenie pianistów.

Carmen McRae - amerykańska czarnoskóra śpiewaczka, pianistka i kompozytorka jazzowa. Siedmiokrotnie nominowana do nagrody Grammy. W 1994 została laureatką NEA Jazz Masters Award.

Sonny Stitt był jednym z pierwszych muzyków eksperymentujących z elektrycznie wzmacnianym saksofonem (varitone). Próby takie przeprowadzał już w 1966.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W magazynie reporterów Radia Opole- czwarte posiedzenie sądu ws.odszkodowania i zadośćuczynienia dla Tomasza Komendy, który spędził 18 lat w więzieniu, po tym jak został niesłusznie skazany za zabójstwo. Będzie też pierwsza odsłona II Kongresu Żeglugi Śródlądowej. Zobaczymy jak pracuje komisja promocji żeglugi i czego dowiedziała się o tejże żegludze opolska młodzież, która wzięła dziś udział w pokazowej lekcji „Żegluga z klasą - wodowskazem przyszłości”

W audycji także:
15:40 Nie trać głosu - Aneta Skomorowska-Kobza

Od poniedziałku do piątku od 14:05 do 16:00 zaprasza Agnieszka Stefaniak. Do autorki można pisać na: agnieszka.stefaniak@radio.opole.plZobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »