Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 września 2019 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
"Umiera piękno" – album Agi Zaryan wydany 17 lipca 2007 roku nakładem Muzeum Powstania Warszawskiego i Cosmopolis. Album ukazał się z okazji obchodów 63. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

"W wierszu i boju" zespołu Contra Mundum. Na pierwszym albumie dowiedli, że są nietuzinkowymi muzykami. Kapitalnie wymieszali nastrojowe, liryczne melodie z pełnokrwistymi, zadziornymi kompozycjami rockowymi. Sięgnęli po szerokie instrumentarium, nieszablonowe aranże i pokazali, w jak bogaty sposób można dźwiękami odmalować wielkie dzieje polskiej walki o wolność.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Do autorów można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
18:00 DOBRE GRANIE + DOBRE GRANIE EKSTRA
Zapowiemy koncerty, które czekają latem mieszkańców Opolszczyzny. W ciągu najbliższych miesięcy w Opolu zagrają m.in. Sorry Boys, Król i Kękę.

W audycji także:
18:05-19:00 DOBRE GRANIE EKSTRA - dziś na program zaprasza Żaneta Plotnik
  • Premiera płyty Łukasza Pawilka „Long-distance connections”, a także rozmowa z trębaczem jazzowym młodego pokolenia Piotrem Schmidtem o kondycji współczesnego jazzu w Polsce. W stałym cyklu płyta z autografem album „Mr.ManKind” Shaty Qs.
Die Musik, czyli muzyka po sąsiedzku - Rafał Nosal, Amadeusz Lipczak


Do słuchania od 18:00 do 21:00 zaprasza Tomasz Wojtyłko. Do autora można napisać tu:
tomasz.wojtylko@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »