Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 września 2019 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
"Umiera piękno" – album Agi Zaryan wydany 17 lipca 2007 roku nakładem Muzeum Powstania Warszawskiego i Cosmopolis. Album ukazał się z okazji obchodów 63. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

"W wierszu i boju" zespołu Contra Mundum. Na pierwszym albumie dowiedli, że są nietuzinkowymi muzykami. Kapitalnie wymieszali nastrojowe, liryczne melodie z pełnokrwistymi, zadziornymi kompozycjami rockowymi. Sięgnęli po szerokie instrumentarium, nieszablonowe aranże i pokazali, w jak bogaty sposób można dźwiękami odmalować wielkie dzieje polskiej walki o wolność.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Do autorów można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
9:00 ONA I ON

"Chcemy żyć na czystej planecie", "Jesteśmy zagrożonym gatunkiem", "Najpierw natura, potem matura" - to hasła z transparentów, które pojawiły się podczas Młodzieżowego Strajku Klimatycznego kilka miesięcy temu. Przed nami kolejne wiece młodych ludzi, którzy martwią się o los naszej planety i chcą na jej problemy zwrócić uwagę... dorosłym. O tym w programie.

Poszukiwanie własnych korzeni może być fascynujące. Podobnie dzieje się w przypadku odkrywania nieznanej historii regionu czy kraju. Jak dotrzeć do źródeł? Na czym skupić się prowadząc archiwa? O tym będzie m.in. mowa podczas 6. Opolskiej Konferencji Genealogicznej, która odbędzie się na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Opowie o niej Andrzej Zwoźniak ze Stowarzyszenia Opolscy Genealodzy.

W audycji także:

09:45 Czytasie - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera
10:45 i 11:45 Młoda Polska - Piotr Wójtowicz
11:45 Worek z cytatami - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

Do słuchania od 9:00 do 12:00 zapraszają Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »