Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 26 sierpnia 2019 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Eartha Mae Kitt urodziła się 17 stycznia 1927 roku na plantacji bawełny w North w Karolinie Południowej. Była amerykańską aktorką, piosenkarką, tancerką, gwiazdą kabaretową. Znana była ze swojego charakterystycznego stylu śpiewania i z bożonarodzeniowego przeboju z 1953 roku "Santa Baby". Nazywana "pierwszą damą piosenki"

Dziś w audycji posłuchamy także Elli Fitzgerald. Była jedną z najważniejszych wokalistek jazzowych XX w.

Melvin Howard „Mel” Tormé (ur.13 września 1925 w Chicago, zm. 5 czerwca 1999 w Los Angeles) to z kolei amerykański wokalista jazzowy, kompozytor, aranżer, aktor filmowy, radiowy i telewizyjny oraz autor pięciu książek. Posłuchamy też jego twórczości.

Zapraszają do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Do autorów można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
To już trzecia rozprawa, ale pierwsza, podczas której zeznawał Tomasz Komenda. To właśnie sąd w Opolu rozpatruje głośną sprawę o odszkodowanie i zadośćuczynienie za niesłuszne skazanie. W programie relacja naszego reportera, który był w opolskim sądzie i rozmawiał z Tomaszem Komendą. To był duży pożar, w akcji gaszenia brało udział ponad stu strażaków, z powietrznym wspomaganiem samolotu i śmigłowca.W magazynie reporterów najnowsze ustalenia ws. pożaru w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie doszło do pożaru na składowisku w dzielnicy Sławięcice.

W audycji także:


Od poniedziałku do piątku od 14:05 do 16:00 zapraszają Agnieszka Stefaniak, Cezary Puzyna lub Bogusław Kalisz. Do autorów można pisać na:
cezary.puzyna@radio.opole.plZobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***