Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 sierpnia 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Etniczna muzyka z Ameryki Południowej. "Wesele" Tęgich Chłopów. Kapela Tęgie Chłopy wykonuje tradycyjną muzykę taneczną Kielecczyzny. Została zaproszona na II Festiwal Zdarzeń Artystycznych w Opolu.

"Mazurki niepojęte" Kapeli Maliszów - płyta jest efektem współpracy zespołu z Programem Drugim Polskiego Radia.


W piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
7:00 MAMY WEEKEND
Tradycyjnie ekipa Radia Opole spędzi sobotni poranek w kolejnym opolskim mieście. Tym razem plenerowe Radio Opole odwiedzi Olesno. Krzysztof Dobrowolski będzie łączył się ze studiem i opowiadał m.in. o tym, co warto w tym mieście zobaczyć i jak najlepiej przygotować się do zwiedzenia.

Ponadto nie zabraknie informacji dotyczących weekendowych wydarzeń kulturalnych, przed nami m.in: Regionalny Festiwal Śląskich Smaków i Tradycji oraz II dzień Nokta Festival 2019.

W programie także stałe cykle:

07:40 O polskość Śląska Opolskiego - Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Pierwsza edycja programu już się zakończyła, ale kolejne dopiero przed nami. Centrum Re-start działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Opolu prowadzi program reintegracji społeczno-zawodowej. Jakie są efekty pierwszej edycji, ile długotrwale bezrobotnych zdobyło pracę? O tym w porannej rozmowie "W cztery oczy" opowie Małgorzata Kozak, wicedyrektor MOPR.
08:40 Felieton całkiem niepolityczny - Piotr Cywiński i Piotr Semka
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE
  • Trzeba czasami spojrzeć prawdzie w oczy: Polacy nie za bardzo interesują się piosenką zza naszej południowej granicy. Co prawda czescy artyści często zapraszani są do Polski na różne imprezy, ale nasza znajomość obecnych trendów, a nawet historii piosenek, które łączą oba kraje jest nikła. W najbliższej audycji postaramy się udowodnić, że przez wiele lat wspólnie korzystaliśmy z dorobku kompozytorskiego i poetyckiego. Przedstawimy również trzech wykonawców, którzy dziś robią karierę za naszą południową granicą. Naszym przewodnikiem będzie Teresa Drozda.
10:15 Polonijne Radio Opole - Halina Nabrdalik
Zaprasza od 7:05 do 11:00 Natalia Kryjom. Do autorki można napisać tu::
natalia.kryjom@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »