Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 23 sierpnia 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Jacek Skubikowski - Jedyny hotel w mieście


Uznawana za najlepszą w solowym dorobku artysty płyta, będzie okazją, aby omówić nie tylko ją, ale i cały dorobek Skubikowskiego i spojrzeć na nią w tym kontekście. Mniej bowiem mówi się o nim, jako o kompozytorze i autorze tekstów, a należał bez wątpienia do ścisłej czołówki, dostarczając przebojów takim zespołom jak Lombard, Lady Pank i solistom jak Ewa Bem, Majka Jeżowska, czy Krystyna Prońko.

Blues Brothers - Soundtrack

Muzyka z kultowego filmu z niezapomnianym Johnem Belushim i Danym Aykroydem, oraz wieloma gwiazdami jak Aretha Franklin, Ray Charles czy James Brown (co pokazuje, że pojęcie muzyki bluesowej jest znacznie szersze niż klasyczne, gdyż większość gwiazd to soul, funk i r'n'b z bluesa się wywodzące). Jednak zespół to nie tylko film, ale także inne płyty, koncerty, nagrania video i chociaż kariera oryginalnego składu nie trwałą długo pozostawił po sobie wiele, do dzisiaj słuchanych nagrań, które okazały się ponadczasowe.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Nie suma, leszcza czy płotkę, ale piranie wyłowili wędkarze ze zbiornika dawnej żwirowni znajdującego się między Chorulą a Kątami Opolskimi. W ciągu ostatnich dni doliczono się już 6 takich ryb. Choć nie są zbyt duże, mierzą kilkanaście centymetrów, to straszą ostrymi zębami. Jeżeli dodamy do tego jadowitego węża, który schował się ostatnio w elewacji jednego z budynków mieszkalnych w Kędzierzynie-Koźlu, to zaczyna nam się robić bardzo egzotycznie w naszym regionie. Brakuje już tylko jadowitych pająków w paczkach bananów w opolskich supermarketach... Na pewno tym tematom przyjrzymy się w porannej audycji Radia Opole.

W audycji także:

06:20 Kalendarium historyczne - Bolesław Bezeg
07:20 Podsłuchane... Podejrzane... Łowy Krzysztofa Mikundy - Krzysztof Mikunda
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Anety Skomorowskiej-Kobzy
  • W piątkowej rozmowie "W cztery oczy" gościem będzie Paweł Kukiz, lider ugrupowania Kukiz'15, którego członkowie kandydują do sejmu z list Polskiego Stronnictwa Ludowego. Sam lider znalazł się na pierwszym miejscu listy. O kandydatach i ich zamiarach w tej kampanii wyborczej porozmawiamy kilka minut po godzinie ósmej.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Anety Skomorowskiej-Kobzy
  • W "Poglądach i osądach" gościem będzie Tomasz Kostuś, "dwójka" na liście Koalicji Obywatelskiej. KO zaprezentowała w tym tygodniu pełną listę kandydatów do sejmu z województwa opolskiego. To będzie tematem naszej rozmowy.
Od 6:00 do 9:00 zaprasza Kacper Śnigórski. Z autorem można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »