Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 sierpnia 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Mozaiką koncertowych dźwięków i zakulisowych rozmów podsumujemy XXX Międzynarodowy Kurs Muzyczny i XIII Festiwal "Śląskie Lato Muzyczne". W tej jubileuszowej układance nie zabraknie także muzyki mistrzów, a porozmawiamy również o płycie, która silnie wpisuje się w historię kursu i festiwalu. O tym co słychać na płycie, a czego nie dowiecie się nawet z jej opisu opowiedzą sami wykonawcy: Katarzyna Polonek, Krzysztof Polonek i Michał Micker.

Zaprasza od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
16:00 REWIRY KULTURY
W czasach powszechnej komercjalizacji sport znalazł się w szczególnie trudnym położeniu. Wymogi sponsorów i mediów coraz bardziej tłamszą piękną ideę rywalizacji i doskonalenia swoich umiejętności. Dla starożytnych uprawianie sportu było sztuką, a oglądanie zawodników sprawiało przyjemność także estetyczną. Nie wiadomo jak zachowywali się ówcześni kibice,wiemy natomiast jak robią to Polacy.

W programie porozmawiamy o fenomenie polskiego kibicowania, które w co najmniej dwóch dziedzinach osiąga artystyczny poziom.
Od 16:05 do 18:00 zaprasza do słuchania Beata Granatowska. Do autorki można napisać tu: beata.granatowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »