Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 sierpnia 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Mozaiką koncertowych dźwięków i zakulisowych rozmów podsumujemy XXX Międzynarodowy Kurs Muzyczny i XIII Festiwal "Śląskie Lato Muzyczne". W tej jubileuszowej układance nie zabraknie także muzyki mistrzów, a porozmawiamy również o płycie, która silnie wpisuje się w historię kursu i festiwalu. O tym co słychać na płycie, a czego nie dowiecie się nawet z jej opisu opowiedzą sami wykonawcy: Katarzyna Polonek, Krzysztof Polonek i Michał Micker.

Zaprasza od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Chcesz wiedzieć więcej niż inni? Budź się razem z nami! Aktualne tematy, różne punkty widzenia, dyskusje z udziałem słuchaczy, konkursy, świetna muzyka i dużo dobrego humoru. W audycji zawsze ciekawy temat dnia, przegląd prasy i stron internetowych, informacje drogowe oraz prognoza pogody.

W audycji także:

06:20 Kalendarium historyczne - Bolesław Bezeg
07:20 Podsłuchane... Podejrzane... Łowy Krzysztofa Mikundy - Krzysztof Mikunda
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Anety Skomorowskiej-Kobzy
  • Gmina Olesno podpisała w środę umowę na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego wymiany przestarzałych źródeł ciepła. W lipcu natomiast gmina podpisała umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska na upowszechnienie programu "Czyste powietrze". Czy gmina stawia na ekologię? O to w porannej rozmowie "W cztery oczy" spytam burmistrza Olesna Sylwestra Lewickiego. Powiemy także o oszustach, którzy pojawili się w gminie i podszywają się pod urzędników.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Anety Skomorowskiej-Kobzy
  • W "Poglądach i osądach" gościem będzie Maciej Stefański - prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Fundusz zakończył szkolenie dla gminnych koordynatorów programu "Czyste powietrze". Porozmawiamy także o tym, w jakim tempie idzie realizacja programu.

Od 6:00 do 9:00 zaprasza Kacper Śnigórski. Z autorem można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »