Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 sierpnia 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Spotkania Zamkowe - Śpiewajmy poezję
  • Dzisiejsza płyta i spotkanie będzie wyjątkowa, ponieważ gościć będę jednego z wykonawców piosenek na płycie zawartych, opolanina, reżysera, teatrologa i pisarza Krzysztofa Żylińskiego, który opowie o Spotkaniach Zamkowych, okolicznościach, artystach, powstawaniu nagrań, a jest wśród nich wielu wybitnych artystów, jak, obecny Czerwony Tulipan (wówczas Grupa Niebo), czy Elżbieta Adamiak.

David Cassidy - Cherish
  • Mniej u nas znany piosenkach, ale i aktor, głównie występujący w serialach i sitcomach, ale i spektaklach Broadwayowskich, który jeszcze przed 21 rokiem życia był najlepiej zarabiającym artystą i idolem nastolatek. czy umniejsza to w jakikolwiek sposób zawartości płyty? Bynajmniej. mamy tu oczywiście głownie ładne, popowe piosenki, ale jako, ze powstały na przestrzeni lat 1969-71 nacechowane są mocno klimatem epoki i pojawiają się tu różne elementy, nawet rockowe, gdzie blisko artyście do tego, co proponowała bardzo popularna grupa Osmonds.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl
18:00 DOBRE GRANIE + DOBRE GRANIE EKSTRA
Będziemy kontynuować przygotowania do Nokta Festival 2019. Tym razem odwiedzi nas Desu i VJ Chosińska. Porozmawiamy o zbliżającym się wspólnym występie artystów. Nie zabraknie poza tym informacji o innych projektach opolskiego producenta.

W audycji także:

18:05-19:00 DOBRE GRANIE EKSTRA - dziś zaprasza Basia Beuth

W tym tygodniu środowe Dobre Granie Ekstra opanuje Fundacja BluesOpole. Dlaczego? Ponieważ to jedna z najaktywniejszych muzycznych organizacji w naszym mieście, która świętuje właśnie 4 urodziny oraz organizację setnego koncertu!

W audycji odwiedzi grupa przedstawicieli fundacji. W programie wspólne wspomnienia z 4 lat działalności, zapowiedź najnowszych planów oraz muzyka artystów, których koncerty najbardziej zapisały się w ich pamięci.

Spotkanie z gośćmi będzie kontynuowane po 21:00 w Radiu Opole 2 KULTURA (DAB+)! Całość rozmowy będzie też od 18:05 streamowana na profilu facebookowym Radia Opole!

Die Musik, czyli muzyka po sąsiedzku
- Rafał Nosal, Amadeusz Lipczak

Od 18:00 do 21:00 zaprasza do słuchania Tomasz Wojtyłko.

Do autora można napisać tu:
tomasz.wojtylko@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »