Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 sierpnia 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Spotkania Zamkowe - Śpiewajmy poezję
  • Dzisiejsza płyta i spotkanie będzie wyjątkowa, ponieważ gościć będę jednego z wykonawców piosenek na płycie zawartych, opolanina, reżysera, teatrologa i pisarza Krzysztofa Żylińskiego, który opowie o Spotkaniach Zamkowych, okolicznościach, artystach, powstawaniu nagrań, a jest wśród nich wielu wybitnych artystów, jak, obecny Czerwony Tulipan (wówczas Grupa Niebo), czy Elżbieta Adamiak.

David Cassidy - Cherish
  • Mniej u nas znany piosenkach, ale i aktor, głównie występujący w serialach i sitcomach, ale i spektaklach Broadwayowskich, który jeszcze przed 21 rokiem życia był najlepiej zarabiającym artystą i idolem nastolatek. czy umniejsza to w jakikolwiek sposób zawartości płyty? Bynajmniej. mamy tu oczywiście głownie ładne, popowe piosenki, ale jako, ze powstały na przestrzeni lat 1969-71 nacechowane są mocno klimatem epoki i pojawiają się tu różne elementy, nawet rockowe, gdzie blisko artyście do tego, co proponowała bardzo popularna grupa Osmonds.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl
9:00 ONA I ON

"Od początku naszym medium jest technologia. Jej wykorzystanie w kulturze stało się motywem przewodnim festiwalu" - tłumaczą organizatorzy "Nokta Festiwal". Impreza odbędzie się w Opolu już po raz trzeci, a my opowiemy o niej w programie. Naszym gościem będzie Michał Misiura. Fani samochodów oraz motocykli wyprodukowanych w latach 1944 – 1991 w Krajach Demokracji Ludowej spotkają się w niedzielę na V Opolskim Zjeździe Pojazdów PRL-u. Należy pamiętać, że rok 2019 to 25 rocznica zakończenia produkcji samochodu Nysa i to będzie motyw przewodni Zjazdu. O przygotowaniach do tego wydarzenia opowie Jarosław Kwieciński.

Jak w każdą środę poświęcimy trochę czasu muzyce klasycznej. Małgorzata Ślusarczyk przygotowała dla naszych słuchaczy mnóstwo ciekawych informacji.

W audycji także:

09:40 Czytasie - Beata Granatowska/Ireneusz Prochera
9:40, 10:40, 11:40 Szperacze - Krzysztof Dobrowolski
10:35 i 11:35 Młoda Polska - Piotr Wójtowicz
11.25 Rozdziały na upały - wakacyjna powieść w odcinkach

Od 9:00 do 12:00 zapraszają Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »