Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 20 sierpnia 2019 roku

23:00 JAZZOFONIA
Danish Delight – najlepszy jazz z Danii: Kira, Jakob Bro/Anders Christensen/Jakob Höyer, Mark Solborg & Herb Robertson, Hans Ulrik i inni.

"Faceci do wzięcia" - to wybór piosenek przynajmniej dla Pań. Śpiew Janusza Szroma to nowoczesna forma uwodzenia głosem. Bez najmniejszej przesady i niepotrzebnego blichtru, a jednak skuteczna. Znamy nie od dziś Jego niezwykłe możliwości wokalne. Skali i techniki śpiewania to tylko pozazdrościć. Jeśli do tego dołożyć kunszt „jazzowania” po polsku, w tym swingowania, artykulacji i kreatywności w interpretacji, to zwyczajnie mamy komplet zalet. Bogdan Hołownia zaś zna się na wokalistach jazzowych jak mało kto. Dziwnym trafem szczególnie wokalistki bardzo cenią sobie i chwalą możliwość śpiewania z akompaniamentem tego znakomitego pianisty. Jego gra jest pełna delikatności ale i pewności.

W poniedziałki od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
18:00 DOBRE GRANIE + DOBRE GRANIE EKSTRA
Będziemy kontynuować przygotowania do Nokta Festival 2019. Tym razem odwiedzi nas Shadok. Dowiemy się, co opolski songwriter przygotował na wyjątkowe wydarzenie. Wrócimy również do jego debiutanckiej ep-ki.

W audycji także:
18:05-19:00 DOBRE GRANIE EKSTRA - dziś na audycję zaprasza Natalia Kryjom

Miał zostać księgowym, jednak w wieku 13 lat odkrył rock and roll, a jego idolem stał się Elvis Presley. Dziś obchodzi 71 urodziny, a jego muzyczny dorobek jest nieoceniony. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów wszech czasów. Robert Plant, bo o nim mowa inspiruje młodych artystów. Na antenie Radia Opole przypomnę największe przeboje Led Zeppelin oraz zaprezentuje zespoły, które tworzą muzykę inspirując się legendarną grupą. Usłyszycie m.in: Rival Sons oraz Greta Van Fleet.

Die Musik, czyli muzyka po sąsiedzku - Rafał Nosal, Amadeusz Lipczak

Do słuchania od 18:00 do 21:00 zaprasza Tomasz Wojtyłko. Do autora można napisać tu: tomasz.wojtylko@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »