Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 20 sierpnia 2019 roku

23:00 JAZZOFONIA
Danish Delight – najlepszy jazz z Danii: Kira, Jakob Bro/Anders Christensen/Jakob Höyer, Mark Solborg & Herb Robertson, Hans Ulrik i inni.

"Faceci do wzięcia" - to wybór piosenek przynajmniej dla Pań. Śpiew Janusza Szroma to nowoczesna forma uwodzenia głosem. Bez najmniejszej przesady i niepotrzebnego blichtru, a jednak skuteczna. Znamy nie od dziś Jego niezwykłe możliwości wokalne. Skali i techniki śpiewania to tylko pozazdrościć. Jeśli do tego dołożyć kunszt „jazzowania” po polsku, w tym swingowania, artykulacji i kreatywności w interpretacji, to zwyczajnie mamy komplet zalet. Bogdan Hołownia zaś zna się na wokalistach jazzowych jak mało kto. Dziwnym trafem szczególnie wokalistki bardzo cenią sobie i chwalą możliwość śpiewania z akompaniamentem tego znakomitego pianisty. Jego gra jest pełna delikatności ale i pewności.

W poniedziałki od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
16:00 REWIRY KULTURY
Sztuka użytkowa tak niezbędna w życiu codziennym, wciąż pozostaje nieco w cieniu tej kojarzonej z dziełami tylko do podziwiania. Tymczasem najnowsze kolekcje serwisów powstałych w Tułowicach dowodzą, że filiżanka może być równie piękna i artystyczna co obraz czy rzeźba. Potwierdzają to ceny osiągane przez unikatowe egzemplarze na światowych aukcjach. Tułowickie cacka trafiają do wybrednych klientów w Europie, USA i krajach Bliskiego Wschodu dostosowując wzornictwo do ich gustów estetycznych.
Do słuchania od 16:05 do 18:00 zapraszaBeata Granatowska. Do autorki można pisać tu: beata.granatowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »