Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 20 sierpnia 2019 roku

23:00 JAZZOFONIA
Danish Delight – najlepszy jazz z Danii: Kira, Jakob Bro/Anders Christensen/Jakob Höyer, Mark Solborg & Herb Robertson, Hans Ulrik i inni.

"Faceci do wzięcia" - to wybór piosenek przynajmniej dla Pań. Śpiew Janusza Szroma to nowoczesna forma uwodzenia głosem. Bez najmniejszej przesady i niepotrzebnego blichtru, a jednak skuteczna. Znamy nie od dziś Jego niezwykłe możliwości wokalne. Skali i techniki śpiewania to tylko pozazdrościć. Jeśli do tego dołożyć kunszt „jazzowania” po polsku, w tym swingowania, artykulacji i kreatywności w interpretacji, to zwyczajnie mamy komplet zalet. Bogdan Hołownia zaś zna się na wokalistach jazzowych jak mało kto. Dziwnym trafem szczególnie wokalistki bardzo cenią sobie i chwalą możliwość śpiewania z akompaniamentem tego znakomitego pianisty. Jego gra jest pełna delikatności ale i pewności.

W poniedziałki od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Młodzi żeglarze z Opola rozpoczęli tygodniową morską przygodę. Wczoraj z portu w Świnoujściu ruszyli w rejs jachtem Kapitan Borchardt. Trasa wiedzie przez niemieckie Sassnitz, Karlskrone, Bornholm prosto do Gdańska. Ponieważ patronat nad rejsem objęło Radio Opole, to jutro sprawdzimy jak radzą sobie młodzi opolscy żeglarze.

Ponadto, we wtorek (niestety) będziemy obchodzić międzynarodowy dzień najbardziej znienawidzonych owadów na świecie... komarów. Święto zostało ustanowione na pamiątkę doktora Ronalda Rossa, który w 1897 roku odkrył, że samice komarów przenoszą malarię między ludźmi... Trudno, trzeba będzie im mimo wszystko złożyć życzenia. Na pewno nie "sto lat"!

W audycji także:
06:20 Kalendarium historyczne - Bolesław Bezeg
07:20 Podsłuchane... Podejrzane... Łowy Krzysztofa Mikundy - Krzysztof Mikunda
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa - Aneta Skomorowska-Kobza
  • Nie jest członkiem ani Prawa i Sprawiedliwości, ani Solidarnej Polski, a jednak znalazł się na liście kandydatów PiS do Sejmu, na miejscu przeznaczonym dla Solidarnej Polski. Janusz Kowalski, były wiceprezydent Opola i były radny miasta będzie gościem porannej rozmowy "W cztery oczy". Porozmawiamy o jego powrocie do polityki i o tym, dlaczego chce zostać posłem.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa - Aneta Skomorowska-Kobza
  • W "Poglądach i osądach" gościem będzie Paweł Kampa z opolskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Odniesie się do słów jakie padły w Niedzielnej Loży Radiowej. Polityk Porozumienia porównał SLD i lewicę do hydry, której tu cytat "odrąbano wszystkie głowy" i wydawało się, że wypadła z Sejmu na zawsze.

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zaprasza Kacper Śnigórski. Z autorem można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »