Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 sierpnia 2019 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Tropicieli myśli (nie)ludzkiej, czyli rozmowa z gośćmi Iwoną Jędruch (artystka, mgr sztuki, muzyk i pedagog) oraz Wojciechem Krzysztofem Gąssowskim (lektor, spiker, dziennikarz, komentator dokumentu filmowego, retoryk, specjalista od estetyki żywego słowa). Będą to rozważania na tematy związane z odbiorem słowa i muzyki: jak słuchać, żeby słyszeć? O słowie "perswazja", o tym, że należałoby wprowadzić modę na wyrazisty przekaz słowny, będzie też mowa o ciszy i jej roli w tekście mówionym i wielu innych ciekawych rzeczach. Posłuchamy projektu improwizowanego na gongach i misach dźwiękowych "Kolory dźwięku" Iwony Jędruch.

Zapraszają w każdą niedzielę od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Do autorów można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
18:00 DOBRE GRANIE + DOBRE GRANIE EKSTRA
Odwiedzi nas zespół Body Package. Opolanie zapowiedzą swój nowy album. Grupa będzie promować zbliżające się wydawnictwo podczas Nokta Festival 2019. Muzycy otworzą koncerty na scenie głównej imprezy, dzieląc estradę z Tides From Nebula i Władysławem Komendarkiem!


W audycji także:

18:05-19:00 DOBRE GRANIE EKSTRA - Na audycję zaprasza Żaneta Plotnik

Relacja z 15 Międzynarodowego Festiwalu Jazz w Ruinach w Gliwicach, w tym rozmowa z uczestnikami warsztatów jazzowych, instruktorami i gwiazdami koncertów tegorocznej edycji m. in. Gniewomir Tomczyk Project. W stałym cyklu "Płyta z autografem" do wygrania album młodego perkusisty Gniewomira Tomczyka.

Die Musik, czyli muzyka po sąsiedzku - Rafał Nosal, Amadeusz Lipczak

Od 18:00 do 21:00 zaprasza do słuchania Tomasz Wojtyłko.

Do autora można napisać tu:
tomasz.wojtylko@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***