Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 18 sierpnia 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Iza Trojanowska - "Układy"

Zupełnie inna to płyta niż debiut z Budką Suflera, chociaż głownie w warstwie muzycznej i nie bez znaczenia jest udział lidera Lady Pank Jana Borysewicza, który dostarczył i repertuaru i wpłynął swoim charakterystycznym i od razu rozpoznawalnym brzmieniem na kształt nagrań. To, co jednak należy przyznać, to fakt iż Izabela Trojanowska dzięki swojemu głosowi, ekspresji i świetnie dopasowanym tekstom, zachowała oryginalność i wizerunek silnej, wyzwolonej kobiety wampa.

Bad Company - "Straight Shooter"

Druga płyta zespołu z 1975 roku, który jeszcze wyraźniej oderwał się od wpływów legendarnej grupy Free, kierując się w stronę bardziej przystępnego, amerykańskiego rocka, jednak nie tylko tego południowego, ale i "czarnego" z elementami soulu. Część konserwatywnych fanów to oburzyło, a jednak zespół zdobył wielu nowych słuchaczy i umieścił wiele przebojów na listach, przy czym, co słychać także po latach, nie ma tu mowy o łatwym pójściu na komercję, ale stylowym poszerzeniu środków i większej barwności, a że Paul Rodgers to jeden z najlepszych głosów w historii, potrafi on nawet łagodną balladę zaśpiewać z prawdziwym ogniem.


Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
11:00 NIEDZIELNA LOŻA RADIOWA
Po defiladzie w Katowicach z okazji Święta Wojska Polskiego nie milkną komentarze. Z jednej strony słychać, że to sukces i podkreślenie znaczenia 100. rocznicy powstań śląskich. Z Drugiej strony pojawiły się opinie mówiące o tym, że wybór miasta, w którym odbyła się defilada jest związany z okręgiem wyborczym, z którego kandyduje premier. To jeden z tematów, który poruszymy w Niedzielnej Loży Radiowej.

Porozmawiamy także o trwającej rejestracji komitetów wyborczych, które chcą wziąć udział w wyborach do Sejmu i Senatu. Do Państwowej Komisji Wyborczej zgłoszono już 27 takich komitetów, w tym pięć ma w nazwie bezpartyjność. O czym świadczy taka liczba chętnych do wyborów i podkreślanie bezpartyjności?


W każdą niedzielę od godz. 11:05 zaprasza Aneta Skomorowska-Kobza. Do autorki można pisać na: aneta.skomorowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »