Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 18 sierpnia 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Iza Trojanowska - "Układy"

Zupełnie inna to płyta niż debiut z Budką Suflera, chociaż głownie w warstwie muzycznej i nie bez znaczenia jest udział lidera Lady Pank Jana Borysewicza, który dostarczył i repertuaru i wpłynął swoim charakterystycznym i od razu rozpoznawalnym brzmieniem na kształt nagrań. To, co jednak należy przyznać, to fakt iż Izabela Trojanowska dzięki swojemu głosowi, ekspresji i świetnie dopasowanym tekstom, zachowała oryginalność i wizerunek silnej, wyzwolonej kobiety wampa.

Bad Company - "Straight Shooter"

Druga płyta zespołu z 1975 roku, który jeszcze wyraźniej oderwał się od wpływów legendarnej grupy Free, kierując się w stronę bardziej przystępnego, amerykańskiego rocka, jednak nie tylko tego południowego, ale i "czarnego" z elementami soulu. Część konserwatywnych fanów to oburzyło, a jednak zespół zdobył wielu nowych słuchaczy i umieścił wiele przebojów na listach, przy czym, co słychać także po latach, nie ma tu mowy o łatwym pójściu na komercję, ale stylowym poszerzeniu środków i większej barwności, a że Paul Rodgers to jeden z najlepszych głosów w historii, potrafi on nawet łagodną balladę zaśpiewać z prawdziwym ogniem.


Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
7:00 MAMY WEEKEND
W piątkowy wieczór odsłonięto pamiątkową tablicę miejscu, gdzie sto lat temu rozpoczęło się pierwsze Powstanie Śląskie. Uroczystość zorganizowano w gminie Piotrowice na terenie Czech, niedaleko granicy z Polską. To właśnie stamtąd w nocy z 16 na 17 sierpnia 1919 roku do walki wyruszyli pierwsi powstańcy. O tej historii opowiemy w naszym porannym niedzielnym programie.

Sprawdzimy również turystyczny fenomen Zakopanego. W sobotę, według szacunków Tatrzańskiego Parku Narodowego na górskie trasy wyszło 30 tysięcy osób. Sprawdzimy także jak wyglądały obchody rocznicy śmierci Elvisa Presleya, a przy okazji 18 sierpnia opowiemy o przypadającym święcie, którym jest Międzynarodowy Dzień Latarni Morskich .

W programie także stałe cykle:

07:20 Z historycznego punktu widzenia - Bolesław Bezeg
07:40 Spod Znaku Rodła - Halina Nabrdalik
08:04 W cztery oczy – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Gościem niedzielnej rozmowy "W cztery oczy" będzie dr Barbara Pawlos, rzeczniczka opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Porozmawiamy o finansowaniu przez oddział innowacyjnych metod leczenia rzadkich chorób oraz o problemie nie zgłaszania się pacjentów na przyśpieszone terminy zabiegów.
08:40 Wartość dodana – wydawca niedzielny
09:15 Mała kultura - Justyna Marcińska
10:40 Zwykły życiorys - Piotr Furtas

Zaprasza od 7:05 do 11:00 Paweł Konieczny. Do autora można napisać tu:
pawel.konieczny@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***