Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 17 sierpnia 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Dziś w audycji wspominamy zmarłego w 2008 roku skrzypka bluesowego Cezarego Czternastka wraz z zaproszonymi do studia gośćmi: Januszem Ireneuszem Wójcikiem i Janem Mozolewskim. Pojawią się też nagrania z koncertu z Festiwalu The Holledau w Bawarii z 20.07.1990 Hank Davison Band i Cezary Czternastek.

W piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
11:00 SAMORZĄDOWA LOŻA RADIOWA
Z kolejnym programem Samorządowej Loży Radiowej zawitamy do Strzelec Opolskich. Nasze studio plenerowe zainstaluje się na rynku.

W tamtejszym powiecie są rezerwaty przyrody, Park Krajobrazowy „Góra Św. Anny” oraz Obszar Chronionego Krajobrazu „Bory Stobrawsko-Turawskie”. Miejscowych samorządowców zapytamy o turystyczne wykorzystanie tego przyrodniczego potencjału.

Powiemy też o problemach społeczno-gospodarczych. Strzelcom Opolskim przybyło w minionym roku ponad 400 mieszkańców. Jest tam ogromne zapotrzebowanie na budownictwo mieszkaniowe. Gmina z własnych funduszy realizuje program „Twoje M”. Ma on zatrzymać młodych ludzi w tym mieście oraz zachęcić pracujących tam do osiedlania się i zakładania rodzin. Jest to pierwszy taki program w kraju, ale czy jest dostępny dla wszystkich oczekujących na przydział lokali komunalnych?

Starostwu strzeleckiemu i gminie Leśnica nie udało się wyremontować pomnika oraz Amfiteatru na Górze św. Anny. Zadanie to przerasta ich możliwości finansowe i to mimo, że otrzymały na ten cel 8,5 mln złotych dotacja z ministerstwa kultury. Również o tym będziemy dyskutować w sobotniej Samorządowej Loży Radiowej.

Od 11:05 do 12:00 zaprasza do słuchania Jan Poniatyszyn.

Do autora można napisać tu: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »