Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 17 sierpnia 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Dziś w audycji wspominamy zmarłego w 2008 roku skrzypka bluesowego Cezarego Czternastka wraz z zaproszonymi do studia gośćmi: Januszem Ireneuszem Wójcikiem i Janem Mozolewskim. Pojawią się też nagrania z koncertu z Festiwalu The Holledau w Bawarii z 20.07.1990 Hank Davison Band i Cezary Czternastek.

W piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
7:00 MAMY WEEKEND
Ekipa Radia Opole odwiedzi Strzelce Opolskie, będziemy łączyć się z Krzysztofem Dobrowolskim i pytać m.in o to, co warto zobaczyć w tym mieście.

Ponadto dowiemy się jakie zagrożenia czekają na nas w sieci, opowie o nich Paweł Hordyński specjalista IT. Nie zabraknie również informacji związanych z ciekawymi wydarzeniami w naszym regionie.

W programie także stałe cykle:

07:40 O polskość Śląska Opolskiego - Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Aneta Skomorowska
  • W sobotniej rozmowie "W cztery oczy" gościem będzie Arkadiusz Karbowiak, politologi i ekspert historii drugiej wojny światowej. Porozmawiamy o Brygadzie Świętokrzyskiej, której 75. rocznicę powstania obchodziliśmy kilka dni temu. Obchody objął swoim patronatem prezydent Andrzej Duda.
08:40 Felieton całkiem niepolityczny - Piotr Cywiński i Piotr Semka
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE
  • Czy faktycznie „szmaticzku na paticzku” to po czesku parasol? Jak według Czechów Polacy nazywają jeża albo zaprzęg konny? Choć nasze języki są podobne, w końcu wywodzą się z jednej grupy, to natrafić można na sporo nieporozumień językowych. Jakich? To wyjaśnia doktor Ilona Gwóźdź-Szewczenko, filolog i językoznawca, pracownik naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego, która niedawno gościła w Opolskiej Bibliotece Wojewódzkiej z wykładem przy okazji Nocy Kultury.
10:15 Polonijne Radio Opole - Halina Nabrdalik
Zaprasza od 7:05 do 11:00 Natalia Kryjom. Do autorki można napisać tu::
natalia.kryjom@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***