Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 15 sierpnia 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Wakacje na Opolszczyźnie obfitują w koncerty i spora w tym zasługa kursów mistrzowskich. Sierpień bezapelacyjnie należy do XXX Międzynarodowego Kursu Muzycznego i towarzyszącego mu XIII Festiwalu "Śląskie Lato Muzyczne". W audycji sprawdzimy, jakie emocje towarzyszą muzykom - tym uczącym się i tym doświadczonym. Podsłuchamy więc fragmentów występów, zajrzymy za kulisy i opowiemy o tych koncertach, które jeszcze przed nami.

Zaprasza do słuchania od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
22:00 FORUM WIARY
Sezon pielgrzymkowy trwa w najlepsze. Na Jasną Górę docierają kolejni pątnicy z całego kraju. Dlaczego postanowili poświęcić kilka dni wakacji bądź urlopu na wędrówkę? Czemu w dobie XXI wieku piesze pielgrzymowanie nadal cieszy się dużym zainteresowaniem? Jak dzisiejsza technologia pozwala uczestniczyć w tym wydarzeniu tym, którzy już nie mają sił na pokonanie trasy? Jak wygląda organizacja pielgrzymki i jej logistyka?

O tym wszystkim porozmawiamy z ks. Tomaszem Płukarskim, rzecznikiem pielgrzymki wrocławskiej, biskupem pomocniczym archidiecezji wrocławskiej Jackiem Kicińskim i ks. Tomaszem Jałowym, szefem porządkowych opolskiej pielgrzymki.

Posłuchamy także słów biskupa opolskiego Andrzeja Czai, które skierował do uczestników trwającej 43. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę.

Do słuchania od 22:05 do 23:00 zaprasza Paweł Konieczny. Do autora można napisać tu: pawel.konieczny@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »