Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 15 sierpnia 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Wakacje na Opolszczyźnie obfitują w koncerty i spora w tym zasługa kursów mistrzowskich. Sierpień bezapelacyjnie należy do XXX Międzynarodowego Kursu Muzycznego i towarzyszącego mu XIII Festiwalu "Śląskie Lato Muzyczne". W audycji sprawdzimy, jakie emocje towarzyszą muzykom - tym uczącym się i tym doświadczonym. Podsłuchamy więc fragmentów występów, zajrzymy za kulisy i opowiemy o tych koncertach, które jeszcze przed nami.

Zaprasza do słuchania od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
12:00 PRZY ŚWIĄTECZNYM STOLE RADIA OPOLE

15 sierpnia to wyjątkowy dzień w polskim kalendarzu. Prócz Święta Wojska Polskiego, ustanowionego na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 roku, warto wspomnieć o I powstaniu śląskim, które rozpoczęło się 16 sierpnia 1919 roku. W stulecie tego wydarzenia w pierwszej godzinie programu porozmawiamy z prof. Piotrem Pałysem z Instytutu Śląskiego w Opolu.


15 sierpnia to także ważny dzień dla Kościoła Katolickiego, który świętuje Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. O tym ważnym dogmacie wiary opowie nam ks. Waldemar Klinger, proboszcz opolskiej katedry, którego przy okazji podpytamy o trwające prace przy renowacji parafii.


Trzecią godzinę programu spędzimy z Tomaszem Krzemienowskim, zastępcą Okręgowego Inspektora Pracy w Opolu. Wszak 15 sierpnia to także dzień wolny od pracy. Zapytamy, kto tego dnia może pracować, kto nie, jakie kary grożą pracodawcom za nieprzestrzeganie zakazu, a także o wypadkach do jakich doszło w pierwszym półroczu tego roku.


Od 12:05 do 15:00 zaprasza do słuchania Joanna Matlak. Do autorki można napisać tu: joanna.matlak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »