Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 15 sierpnia 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Wakacje na Opolszczyźnie obfitują w koncerty i spora w tym zasługa kursów mistrzowskich. Sierpień bezapelacyjnie należy do XXX Międzynarodowego Kursu Muzycznego i towarzyszącego mu XIII Festiwalu "Śląskie Lato Muzyczne". W audycji sprawdzimy, jakie emocje towarzyszą muzykom - tym uczącym się i tym doświadczonym. Podsłuchamy więc fragmentów występów, zajrzymy za kulisy i opowiemy o tych koncertach, które jeszcze przed nami.

Zaprasza do słuchania od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
11:00 ŚWIĄTECZNA LOŻA RADIOWA
W Świątecznej Loży Radiowej porozmawiamy o Święcie Wojska Polskiego, które od 1992 roku obchodzone jest w rocznicę Bitwy Warszawskiej. Nazywana jest też ona "cudem nad Wisłą". Czy był to cud, czy wygrana była wynikiem strategii, dowodzenia i wyszkolenie polskiej armii?

Nad tym zastanowią się historyk dr Mariusz Patelski oraz kpt Piotr Płuciennik, rzecznik 10 Opolskiej Brygady Logistycznej.

Od godz. 11:05 zaprasza do słuchania Aneta Skomorowska-Kobza. Do autorki można pisać na: aneta.skomorowska-kobza@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »