Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 15 sierpnia 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Wakacje na Opolszczyźnie obfitują w koncerty i spora w tym zasługa kursów mistrzowskich. Sierpień bezapelacyjnie należy do XXX Międzynarodowego Kursu Muzycznego i towarzyszącego mu XIII Festiwalu "Śląskie Lato Muzyczne". W audycji sprawdzimy, jakie emocje towarzyszą muzykom - tym uczącym się i tym doświadczonym. Podsłuchamy więc fragmentów występów, zajrzymy za kulisy i opowiemy o tych koncertach, które jeszcze przed nami.

Zaprasza do słuchania od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
7:00 MAMY ŚWIĘTO
Msza za ojczyznę, odznaczenia państwowe i awanse generalskie oraz defilada "Wierni Polsce" i piknik. Tak będą wyglądały dzisiejsze (15.08) centralne obchody Święta Wojska Polskiego. W tym roku organizowane decyzją szefa MON w Katowicach. Stolica Górnego Śląska została wybrana nieprzypadkowo. W 2019 roku przypada bowiem setna rocznica powstań śląskich. O tych uroczystościach opowiemy w naszym porannym programie.

Zaprosimy także do Nysy, gdzie rusza VII Polsko-Czeski Weekend Satyry i Karykatur. Opowiemy również o kawalerskim mieszkaniu Winstona Churchilla, które jest teraz do wynajęcia.

W programie także:

07:20 Z historycznego punktu widzenia - Bolesław Bezeg
07:40 Spod Znaku Rodła - Halina Nabrdalik
08:04 W cztery oczy – Aneta Skomorowska-Kobza
  • W Katowicach wielka defilada wojskowa, a w Opolu również uroczystości, choć na nieco mniejszą skalę. W porannej rozmowie "W cztery oczy" Ryszard Szram, doradca wojewody opolskiego przedstawi program oficjalnych obchodów Święta Wojska Polskiego.
08:40 Wartość dodana – wydawca
09:15 Mała kultura - Justyna Marcińska
10:40 Zwykły życiorys - Piotr Furtas
Zaprasza od 7:05 do 11:00 Paweł Konieczny. Do autora można napisać tu::
pawel.konieczny@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »