Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 14 sierpnia 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Barbara Muszyńska i płyta "Muszyńska"
  • Prawdziwy rarytas, jeżeli chodzi o poziom artystyczny i obecność w przestrzeni publicznej i medialnej, bo dzisiaj już niewielu melomanów pamięta Barbarę Muszyńską, a swego czasu, była wymieniana jednym tchem, jako najwybitniejsza i obdarzona równie wyjątkowym, głębokim i niskim głosem piosenkarka obok Ewy Demarczyk. Przy czym większa jest u niej rozpiętość repertuarowa, gdzie poza artystycznymi, poetyckimi utworami sięga z powodzeniem po utwory bardziej rozrywkowe. A że płyta ta, z 1973 r., zawiera materiał przekrojowy, przeto usłyszymy całe spektrum możliwości Artystki.

Dusan Intershow i płyta „Intershow Przeboje San Remo”
  • Specyficzna to płyta, wydana u nas w Polsce dosyć późno, bo w 1989 roku. Zawiera największe przeboje włoskiej estrady, z repertuaru takich gwiazd jak Drupi, Toto Cotugno, czy Al Bano w wykonaniu Dusana z towarzyszeniem polskiej orkiestry. Jednak w czasach PRL-u tego typu zabiegi nie dziwiły, wydawano już bowiem sporo płyt licencyjnych i oryginalnych gwiazd. A jednak artysta wychodzi z tej próby obronną ręką. Dobry warsztat i głos sprawiają, że słucha się tych piosenek z przyjemnością, a że włoskie melodie były u nas zawsze popularne, o czym świadczy obecność ich gwiazd, także dzisiaj na różnych festiwalach w Polsce, tym bardziej słucha się tego z wielkim sentymentem i łezką w oku.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Przed długim weekendem zaproponujemy wyjazd za miasto. Sprawdzimy na jaki poziom wkracza smród nad jeziorem w Turawie. Woda nabrała intensywnych odcieni zieleni i urlopowiczów nagle jakby... mniej, czyli historia lubi się powtarzać. Będziemy też przyglądać się manewrom wojskowym przed defiladą i szukać lekarzy specjalistów do międzynarodowych misji. A na koniec wizyta w Przyworach, gdzie miało być kolorowo i bezpiecznie, a na razie plac zabaw został... zlikwidowany. Czy jeszcze w tym roku ktoś ruszy palcem, albo chociaż pozwem? Zapraszamy do słuchania już od 6 rano!

W audycji także:

06:20 Kalendarium historyczne - Bolesław Bezeg
07:20 Podsłuchane... Podejrzane... Łowy Krzysztofa Mikundy - Krzysztof Mikunda
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Anety Skomorowskiej-Kobzy
  • Trwają prace na budowie obwodnicy Dobrodzienia, a w porannej rozmowie "W cztery oczy" gościem będzie wicemarszałek województwa Szymon Ogłaza. Porozmawiamy także o planowanych inwestycjach oraz o tym, czy będzie za co budować drogi, kiedy skończą się pieniądze z tej perspektywy finansowej Unii Europejskiej.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Anety Skomorowskiej-Kobzy
  • W "Poglądach i osądach" gościem będzie Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu. Porozmawiamy o trwających i planowanych remontach dróg w stolicy regionu.
Od 6:00 do 9:00 zaprasza Justyna Marcińska. Z autorką można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »