Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 13 sierpnia 2019 roku

23:00 JAZZOFONIA
21:00 STUDIO REPORTAŻU
W sierpniu nieco więcej mówi się o dramatycznych skutkach nadużywania alkoholu. Na kim i czy w ogóle robi to jeszcze wrażenie? Warto się dookoła rozejrzeć i pomyśleć...

Poruszający, a przecież w tej sprawie o to chodzi, reportaż Danuty Starzec, "Człowiek bez skóry", powstał w roku 1997. W tym przypadku upływ czasu nie ma znaczenia. Nagranie powstało w więzieniu podczas mityngu Anonimowych Alkoholików. Uczestniczył w nim i jakże ważną rolę odegrał człowiek, który już odzyskał wolność, bo zmienił swoje życie, czym zasłużył na ułaskawienie przez Prezydenta RP. Warto przypomnieć sobie, co mówił o poczuciu winy, o uczuciach trudnych wręcz do opisania.

Z roku 1990 pochodzi reportaż tej samej autorki, a zatytułowany: "Promieniowanie dobra". Tragedia ta sama, ale w innym reporterskim ujęciu. To opowieść alkoholików i najbliższych im osób, bo także one przeżywają dramat, bo od ich zachowania może wiele zależeć. Tych słów trzeba w skupieniu posłuchać i przemyśleć, i do współczesności przenieść. Jak wynika z różnych publikacji, jako naród, pijemy coraz więcej. Dramatycznie więcej.

Do słuchania od 21:05 od 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu: marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »