Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 lipca 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Maryla Rodowicz - "Święty Spokój"
  • Wydany w 1982 roku album należy jeszcze do klasycznego okresu twórczości Artystki, która dopiero po nim zaczęła chętniej sięgać po nowe brzmienia, a tutaj, wspierana przez Gang Marcela, dosyć podobny stylistycznie, gra lekko akustycznie, z odcieniem country, ale o dziwo sporo tu tekstów marynistycznych, a ze względu na czas wydania, nawet buntowniczych, jak tytułowy, którym zainteresowała się cenzura.

Gillan - "Future Shock"
  • Po opuszczeniu grupy Deep Purple, będącej u szczytu popularności w połowie lat 70-tych, Ian Gillan zaskoczył wszystkich zwrotem ku muzyce fusion ze swoją formacją Ian Gillan Band, z którą nagrał trzy płyty. Nie czuł się jednak najwidoczniej odbiorem nowej grupy zadowolony, bo wrócił do bardziej rockowego, a nawet metalowego momentami brzmienia z nową grupą. Nie ma jednak mowy o łatwym schlebianiu dawnym sentymentom i odgrzewaniu "kotleta", co zapowiada już tytuł i po latach grupa Gillan nie tylko wytrzymałą próbę czasu, ale i pokazał nowe możliwości i ścieżki dla ciężkiego rocka.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl
18:00 DOBRE GRANIE + DOBRE GRANIE EKSTRA
Po raz kolejny zajmiemy się festiwalem Nokta. Ostatnio zapowiadaliśmy gwiazdy, które wystąpią w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Tym razem organizatorzy imprezy zaproszą na wyjątkowe wydarzenia, które odbędą się w Studiu M im. SBB Radia Opole.

W audycji także:

18:05-19:00 DOBRE GRANIE EKSTRA - Basia Beuth

Do czego służy piosenka kabaretowa? Dziś w dobrym graniu extra usłyszycie odpowiedź na to pytanie udzieloną przez dwóch niezwykłych gości Basi Beuth.
Jeden z nich pojawi się na żywo - a będzie to Kuba Krzak, współtworzący Kabaret Chyba. Drugi to Krzysztof Daukszewicz - czołowy polski satyryk, z którym rozmowa została nagrana podczas odbywającego się w ostatni weekend Festiwalu KROPKA w Głuchołazach.

Wszystkie te wspaniałości zostaną przeplecione najweselszymi dostępnymi piosenkami... Będzie bardzo śmiesznie

Die Musik, czyli muzyka po sąsiedzku - Rafał Nosal, Amadeusz Lipczak

Od 18:00 do 21:00 zaprasza do słuchania Tomasz Wojtyłko.

Do autora można napisać tu:
tomasz.wojtylko@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »