Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 lipca 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Maryla Rodowicz - "Święty Spokój"
  • Wydany w 1982 roku album należy jeszcze do klasycznego okresu twórczości Artystki, która dopiero po nim zaczęła chętniej sięgać po nowe brzmienia, a tutaj, wspierana przez Gang Marcela, dosyć podobny stylistycznie, gra lekko akustycznie, z odcieniem country, ale o dziwo sporo tu tekstów marynistycznych, a ze względu na czas wydania, nawet buntowniczych, jak tytułowy, którym zainteresowała się cenzura.

Gillan - "Future Shock"
  • Po opuszczeniu grupy Deep Purple, będącej u szczytu popularności w połowie lat 70-tych, Ian Gillan zaskoczył wszystkich zwrotem ku muzyce fusion ze swoją formacją Ian Gillan Band, z którą nagrał trzy płyty. Nie czuł się jednak najwidoczniej odbiorem nowej grupy zadowolony, bo wrócił do bardziej rockowego, a nawet metalowego momentami brzmienia z nową grupą. Nie ma jednak mowy o łatwym schlebianiu dawnym sentymentom i odgrzewaniu "kotleta", co zapowiada już tytuł i po latach grupa Gillan nie tylko wytrzymałą próbę czasu, ale i pokazał nowe możliwości i ścieżki dla ciężkiego rocka.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannej audycji Radia Opole zabawimy się w detektywów. Najpierw będziemy podglądać jak się czują noworodki uchatki w opolskim zoo, później wsiądziemy do super szybkich maszyn opolskiej drogówki, a na koniec błyskawiczna analiza pogodowa prosto z plaż nad Bałtykiem.

Przeniesiemy się też nieco dalej, bo naukowcy dokonali nowego odkrycia w wodach Zatoki Meksykańskiej. To Rekin Kieszonkowy mierzący zaledwie 14 cm.

Będzie też wakacyjna płyta tygodnia, w wersji do słuchania i otrzymania. Dzwońcie i piszcie jak spędzacie wakacje, czekamy już od 6 rano!

W audycji także:

06:20 Kalendarium historyczne - Bolesław Bezeg
07:20 Podsłuchane... Podejrzane... Łowy Krzysztofa Mikundy - Krzysztof Mikunda
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa - Marek Świercz
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Porozmawiamy z nim o ratalnych rozliczeniach zaległości przedsiębiorców wobec ZUS a także o programie Mama4 plus.

08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa - Marek Świercz
  • W "Poglądach i osądach" o tym, jak układa się współpraca opolskich przedsiębiorców z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, porozmawiamy z Grzegorzem Kulisiem z BCC.

Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »