Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 lipca 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Joe Cocker i płyta Mad Dogs & Englishmen

Dzisiaj artysta, którego pozornie w Polsce specjalnie przedstawiać nie trzeba, bo cieszy się wielką popularnością. Jednak, jak to często bywa, nie wszystkie etapy kariery oraz nie wszystkie nagrania i okoliczności ich powstania są znane, dlatego warto go przypominać i o nim mówić (zwłaszcza o najlepszych, zdaniem wielu, początkach - a mamy lata 1969-1970).

Ten pierwszy, koncertowy album powstał właśnie w takich nieoczywistych i trudnych okolicznościach, po rozwiązaniu zespołu, z którym artysta nagrał dwie doskonałe płyty. Aby wywiązać się z kontraktu i odbyć trasę, zebrano naprędce grupę dosyć przypadkową, która rozrośniętą do dwudziestu osób i fenomenem jest nie tylko, że udało się nad tym zapanować, ale zbudować niesamowitą atmosferę i brzmienie. Ponadto Cocker wykonuje tu sporo piosenek, których nie było na studyjnych płytach, co przesądza o tym, że album ten na półce każdego miłośnika jego talentu być powinien.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
15:00 SCENA I SŁAWA
W audycji rozmawiamy z artystami o mało znanych aspektach pracy estradowej, scenicznej, teatralnej i filmowej. Odsłaniamy kulisy działań pracy reżyserów, realizatorów, kompozytorów, aktorów i piosenkarzy. Gośćmi programu są głównie muzycy z różnych regionów kraju. Pytamy o ich twórczość, wspominamy nietypowe sytuacje związane z pracą na scenie.

W niedziele od 15:05 do 17:00 zapraszają Anita Janczak i Rafał Nosal.
Do autorów można napisać tu: scena@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »